NB I: egy pontot szerzett az újonc Győr otthonában a Ferencváros! – videóval

A labdarúgó NB I 11. fordulóját a kiváló formában lévő Győri ETO és a címvédő Ferencváros összecsapása zárta.

Nem hozott sok lehetőséget az első játékrész első fele, többnyire a Ferencváros irányította a játékot, de a meddő mezőnyfölényen kívül sokáig mást nem tudott felmutatni Pascal Jansen csapata. Az első nagy lehetőség a 22. percben alakult ki, amikor egy legurított szabadrúgás után Saldanha került ígéretes helyzetbe, Gyurákovics viszont jól mozdult ki a kapujából és hárítani tudott. A félidő második fele sem tartogatott sok helyzetet, a 40. minutumban Traoré tört be a tizenhatoson belülre, majd a jobb alsót vette célba, a hazaiak kapusa azonban bravúrral leért a lövésre. A rendes játékidő utolsó pillanataiban aztán jött a csattanó! Ouro vállalt el egy távoli lövést, ami igen gyengére sikeredett, viszont Cissé lábán úgy változtatott irányt, hogy a lövésre elmozduló Dibusz már nem tudta kiütni a jobb alsóból a labdát, 1-0!

A második játékrészre három változtatást is eszközölt csapatán Pascal Jansen, mégis a Győr járt közel ahhoz, hogy újabb gólt szerezzenek. Az 50. percben Stefulj tört be a tizenhatoson belülre, majd 11 méterről életerős lövést eresztett meg, ami centikkel zúgott el a léc felett. A 60. perctől viszont fokozatosan átvette az irányítást az egyre támadóbb felfogású Ferencváros. Ennek első jele a 64. percben alakult ki, amikor egy védelmi hiba után Varga került ígéretes helyzetbe, az ötös bal sarkáról azonban nem találta el a kapu bal sarkát. Két perccel később viszont már összejött az egyenlítés a fővárosiaknak! Ramirez labdaszerzése után Abu Fani lőtte be a védők mögé a labdát a villámgyors Traorénak, aki előbb lefutotta két védőjét, majd 11 méterről mattolta Gyurákovicsot, 1-1! Az egyenlítést követően sokszor be tudta szorítani a kapuja elé a Győrt a Fradi, de az újabb nagy lehetőségig egészen a 90. percig kellett várni. Ekkor Dibusz indította Vargát, aki a tizenhatos széléről kiválóan tette középre a labdát, ott viszont az érkező Zachariassen az üresen maradt kapu fölé emelte 6 méterről a játékszert. Ezt követően már egyik csapat sem tudott nagy helyzetet kialakítani, így mindkét fél 1-1 ponttal gazdagodott.

Győri ETO – Ferencváros 1-1 (1-0)
ETO Park Vezette: Erdős József