PL: idegenben szenvedett vereséget a Manchester United! – videóval

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában az Erik ten Hag vezette Manchester United a Julen Lopetegui által irányított West Ham otthonában lépett pályára…

(Photo by James Gill – Danehouse/Getty Images)

A mérkőzés első lehetősége a Manchester United előtt adódott, a 2. percben a West Ham egyik védője passzolt rossz helyre, egész pontosan Eriksenhez, aki egyből megjátszotta Bruno Fernandest, majd ő Garnacho elé tette a labdát, aki nagy helyzetben a keresztlécet találta telibe. A 8. percben ismét Alejandro Garnacho került ziccerbe, de az argentin tehetség ezúttal is célt tévesztett. A 12. percben Rasmus Höjlund lövését védte bravúrral Fabianski, majd a kipattanót követően maradt a vendégeknél a labda, picivel később egy beadás után Bruno Fernandes a léc fölé fejelte. A 32. percben Bruno Fernandes ugratta ki remek ütemben Diogo Dalot, aki becsapta a kapujából kilépő Fabianskit, majd a portugál védő az üres kapu fölé lőtt. A 45+1. percben Christian Eriksen ívelt a kapu elé szabadrúgásból melyet követően Casemiro bólintott kapura, fejesét azonban Fabianski bravúrral hárította. Az első félidőben végül nem született gól, Erik ten Hag legénysége egyértelműen sokkal jobban teljesített.

A szünetben három változtatást is eszközölt Julen Lopetegui a West Hamnél, lejött Mavropanos, Soler és Paqueta és, beállt Todibo, Summerville és Soucek. A 74. percben pedig megtört a gólcsend, de nem a Manchester United jóvoltából, a vezetést a West Ham United szerezte meg! Danny Ings lövése után De Ligtről pattant tovább a labda Summerville irányába, aki becsúszva néhány méterről a hálóba lőtt (1-0). A változtatások tehát bejöttek Lopeteguitól. A 81. percben azonban jött a válasz Erik ten Hag csapatától, Zirkzee bólintott a kapu irányába, a labdába viszont Casemiro is beletette a fejét, mely a kapuban kötött ki (1-1). A 90. percben büntetőt ítélt a West Ham javára David Coote! A VAR szóbából szóltak rá a meccs játékvezetőjének fülére, hogy érdemes lenne visszanézni egy esetet, ekkor De Ligt találta el Ings lábát, Coote pedig úgy ítélte meg, ez tizenegyest ér. A büntetőpont mögé Jarrod Bowen állt oda, aki védhetetlenül a bal alsóba lőtt (2-1). A Manchester United próbálkozott, de az egyenlítés másodszor már nem sikerült, Ten Hag legénysége tehát vereséget szenvedett a West Ham otthonában.

West Ham – Manchester United 2-1 (0-0)
London Stadion (London); Vezette: David Coote
Gólszerzők: Summerville (74.), Bowen (90+2. – büntető) ill. Casemiro (81.)
Sárga lap: Paqueta (25.), Mavropanos (30.), Summerville (74.) ill. De Ligt (59.)
Kiállítás: ill.

West Ham: Fabianski – Wan-Bissaka, Mavropanos (Todibo 46.), Kilman, Emerson – Rodriguez, Álvarez – Bowen, Soler (Summerville 46.), Paqueta (Soucek 46.) – Antonio (Ings 71.). Vezetőedző: Julen Lopetegui

Manchester United: Onana – Dalot, De Ligt, Martínez, Mazraoui (Lindelöf 84.) – Eriksen (Zirkzee 79.), Casemiro – Garnacho, Fernandes, Rashford (Diallo 59.) – Höjlund. Vezetőedző: Erik ten Hag