Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Svéd csapattól vett kölcsön szélsőt a DAC – HIVATALOS

Montenegrói szélsővel erősítette meg keretét a szlovák bajnokságban (Niké Liga) szereplő csallóközi együttes…

(Photo by Michael Campanella/Getty Images)

Az FC DAC 1904 hivatalos honlapján közölte, hogy a 2024-2025-ös idényre kölcsönvette a montenegrói szélső, Viktor Djukanovics játékjogát a svéd első osztályú Hammarby gárdájától.

A 21 éves támadó a montenegrói labdarúgás leendő csillagai közé tartozik. 2004. január 29-én született Niksics városában, a helyi klubnál, a Szutjeszkánál sajátította el a sportág alapjait. 2019 nyarán a főváros felé vette az irányt és a Buducsnoszt Podgorica futballistája lett. Az U19-es korosztályos gárdából indult, de hamarosan bekerült az A-csapatba és már 2020 novemberében, tehát 16 esztendősen, bemutatkozhatott a felnőtt élvonalban.

Djukanovicc a 2020-2021-es idény végén duplán ünnepelhetett, a bajnoki cím megszerzéséhez 20 mérkőzésen 2 góllal, a kupában 1+1-es mérlege volt és a döntőben is pályára lépett. A következő szezonban a kupaelsőség megvédéséhez négy találattal járult hozzá, aminek köszönhetően a kupasorozat legeredményesebb játékosa lett. Ekkor már a Buducsnoszt stabil kezdői közé tartozott, a bajnokságban, a kupában, a Bajnokok Ligája és az Európa Konferencia Liga selejtezőiben összesen 39 alkalommal lépett pályára, ezeken 13 gólt és 6 gólpasszt jegyzett.

2022 őszén az Ekl-ben négy meccsen kétszer talált be, majd januárban átigazolt a svéd együtteshez. Ott azonnal a kezdőcsapatban kapott helyet és a 2023-as szezon végéig 25 bajnoki mérkőzésen 11 gólt lőtt. A 2024-es évad féltávját követően 12 bajnoki pályára lépése alkalmával 2 találatot és 1 gólpasszt hozott össze. Tavaly nyáron a belga legfelső osztályba, a Standard Liége együtteséhez került kölcsönbe. A legutóbbi ősz során négy bajnoki összecsapáson kapott szerepet, most a több játéklehetőség érdekében adták kölcsön új csapathoz.

A megállapodás nyárra vételi opciót is tartalmaz a DAC számára.

“Csodálatos környezetbe érkeztem, ahol minden a legmagasabb szinten van. A novemberi felkészülési találkozó alkalmával már jártam az akadémián és válogatottbeli csapattársam, Nikola Krstović is sok pozitívumot mondott a klubról. Emiatt is döntöttem a Dunaszerdahely ajánlatának az elfogadása mellett, ahova azzal a céllal érkezem, hogy megmutassam a tudásom. Nem akarok azonban sokat beszélni magamról, inkább azt szeretném, hogy a pályán nyújtott teljesítményem beszéljen helyettem” – nyilatkozta a szerződése mai aláírását követően a montenegrói labdarúgó, aki a 7-es számú mez tulajdonosa lesz a DAC-nál.

“Az előző állomáshelyein több gyönyörű gólt is szerzett. „Bízom benne, hogy itt is folytatom ezt a sort és a DAC szurkolóit is hasonló találatokkal teszem boldoggá. Szerintem az erősségeim a technika, a gyorsaság, a labdával való játék és az egy az egy elleni párharcok. Ezekkel a fegyverekkel szeretnék a csapattársaim segítségére lenni. Ahogy az a DAC edzőközpontjának a falon is olvasható, első a klub, második a csapat és csak harmadik a játékos. A közös siker tehát mindenek felett áll, én pedig igyekezni fogok jó teljesítményekkel hozzájárulni a sikeres tavaszhoz és az új idény jó kezdetéhez” – tette hozzá Djukanovics.