Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

NB I: Stefulj góljával a Győri ETO elvitte a három pontot a Fehérvár otthonából! – videóval

A labdarúgó NB I 20. fordulójának nyitó mérkőzését a 7. helyezett Fehérvár FC és a 8. pozícióban álló Győri ETO játszotta.

Nagy iramban kezdték a felek a mérkőzést, de az első negyedóra inkább a Győrről szólt. A vendégek agresszívabban kezdték a találkozót, így többször is ígéretes helyzetet tudtak kialakítani, valamint jó területeken szereztek labdát, de az utolsó passzok és a befejezések rendre nem sikerültek jól. A félidő közepétől kezdve már jóval kiegyenlítettebbé vált a játék képe, főképp a mezőnyharc dominált. A Fehérvár első veszélyes lehetőségére a 37. percig kellett várni, amikor egy beadást Krpic középre fejelt ki Katonához, akinek a lövése egy védőn megpattanva a bal alsóba tartott, Petras azonban nagyot vetődve védeni tudott. A szünet előtt még egy Heitor fejest lehetett feljegyezni, amit ugyan igen szabadon tudott elfejelni a védő, a próbálkozása azonban középre tartott, így Dala könnyedén hárítani tudott.

A második félidő első perceiben Stefanelli passza után Katona tudott meglépni a labdával, a támadó azonban 7-8 méterről ballal jócskán a kapu fölé lőtt. A 60. percben Stefulj jobbról érkező beadását Bumba tudta kapura fejelni, azonban a próbálkozása kevéssel a jobb felső mellett hagyta el a játékteret. A következő lehetőségre a véghajrá kezdetéig kellett várni, amikor a 72. minutumban megszerezte a vezetést a Győr! Bumba kapta meg a labdát a bal szélen, majd középre ívelt, ahol 3-4 méterre a kaputól Stefulj senkitől sem zavartatva emelkedett és a jobb felsőbe bólintott, 0-1! Gyorsan egyenlíthetett volna a hazai gárda, miután egy nagy bedobás az egyik védőről Stefanelli elé került, aki vetődve kapura tudta fejelni a játékszert, Petras azonban leért a kísérletre. Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve támadtak a hazaiak, azonban nem tudtak fogást találni a Győr stabil védekezésén, így Borbély Balázs csapata a szezon folyamán másodszor is legyőzte a Fehérvárt, ezzel a sikerrel pedig meg is előzték riválisukat a tabellán.

Fehérvár FC – Győri ETO 0-1 (0-0)
Helyszín:
Sóstói Stadion Vezette: Kovács Imre
Gólszerző: -ill.
Stefulj (72.)
Sárga lapok: Huszti (17.), Melnyk (45+5.), Holender (48.) ill. Ouro (45+4.)
Kiállítás:ill. –

Fehérvár FC: Dala – Holender (Milicevic 85.), Kalandadze (Kovács M. 79.), Spandler, Huszti, Simut – Melnyk, Szabó, Stefanelli – Pető (Sekularac 57.), Katona (Saponjic 57.) Vezetőedző: Pető Tamás

Győri ETO: Petras – Marku, Heitor, Krpic, Stefulj – Anton (Décsy 90+5.), Tóth R. (Sahli 59.), Ouro (Bitri 87.), Vitális, Bumba – Benbouali (Njie 60.) Vezetőedző: Borbély Balázs

A mérkőzés összefoglalója:

A 20. forduló eredményei és további programja:

Péntek:
Fehérvár FC – Győri ETO 0-1

Szombat:
14:30 Kecskeméti TE – MTK Budapest (Tv: M4 Sport)
17:00 Diósgyőri VTK – Nyíregyháza (Tv: M4 Sport)
19:30 Debreceni VSC – Puskás Akadémia (Tv: M4 Sport)

Vasárnap:
15:30 Újpest – Zalaegerszeg (Tv: M4 Sport)
18:00 Ferencváros – Paks (Tv: M4 Sport)

A bajnokság aktuális állása:

Az állást biztosítja a Sofascore