Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Új edzőt neveztek ki a skót rekordbajnok kispadjára – HIVATALOS

Az 55-szörös skót bajnok a gyenge eredmények miatt edzőváltást jelentette be…

(Photo by Ross MacDonald/SNS Group via Getty Images)

A Rangers az elmúlt hétvégi vereség után menesztette a posztot másfél éve betöltő Philippe Clementet, akitől a szezon végéig átmenetileg Barry Ferguson veszi át a csapat irányítását.

Az újonnan kinevezett vezetőedző eddigi pályafutása során kizárólag alacsonyabb osztályú együtteseket irányított. Ferguson a Clyde (2014-2017), a Kelty Hearts (2018-2021) és az Alloa Athletic (2021-2022) edzője volt korábban, mielőtt megkapta karrierje eddigi legnagyobb lehetőségét a Rangers szezon végéig történő irányításával.

“Rendkívül büszke és izgatott vagyok. Őszintén szólva, hirtelen jött ez a megkeresés, de örülök, hogy így alakult és kezdődhet a kaland. Tiszteletben kellett tartanom, hogy a háttérben dolgozó munkatársaim máshol dolgoztak, ezért mindent el kellett intéznünk. Szerencsére a srácok keményen dolgoztak, ahogy a vezérigazgató és az elnök is, és a vártnál gyorsabban összeálltunk. Nem tudtam visszautasítani ezt a megkeresést. Lehetséges, hogy csak három hónapig leszek, de igyekezni fogok a lehető legjobb eredményt kihozni a csapatból” – szögezte le a 47 éves szakember.

A Rangers 27 forduló alatt szerzett 56 pontjával a második helyet foglalja el a Premiership tabelláján, de az éllovas Celtic-hez képest 13 pontos lemaradást szedett össze.