Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

PL: visszatérhet korábbi klubjához a Manchester City mellőzött középpályása! – sajtóhír

A legfrissebb sajtóhírek szerint az angol bajnokságban (Premier League) szereplő Manchester City együttesének középpályása, Kalvin Phillips a nyáron visszatérhet korábbi csapatához.

(Photo by Nick Potts/PA Images via Getty Images)

Az angol sajtó legfrissebb értesülései szerint a nyár folyamán a Manchester City együttese értékesíteni fogja Kalvin Phillipset. A középpályást még 2022 nyarán 49 millió euró ellenében szerződtette a City a Leeds Unitedtől, Phillips azonban csak elvétve jutott játéklehetőséghez Pep Guardiola keze alatt, így az előző szezon második felét a West Ham Unitednél töltötte kölcsönben, míg a most futó idényt az újonc Leeds Unitednél tölti, szintén kölcsönben.

A beszámolók alapján a 29 éves játékosnak korábbi csapata, a Leeds United dobna mentőövet, amely ezzel már megkezdené a  felkészülést a Premier Leaguebe való visszajutásra. A Leeds ugyanis jelenleg a 2. azaz automatikus feljutást érő helyen áll a Championshipben, ahol a Sheffield Uniteddel és a Burnleyvel kell megküzdeniük az első két hely valamelyikéért. A hírek szerint Phillips is hajlana a visszatérésre, így amennyiben a Leeds feljut az élvonalba, úgy könnyen elképzelhető, hogy a szebb napokat is megélt középpályás ismét az Elland Road egyik közönségkedvence lehetne.

Kalvin Phillips a Manchester City színeiben minden sorozatot figyelembe véve 31 mérkőzésen lépett pályára, amelyeken 1 gólt jegyzett. Szerződése 2028 nyaráig köti aktuális csapatához, piaci értékét 20 millió euróra teszi a transfermarkt.