Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

U17-es Eb-selejtező: vereséggel kezdte az elitkört a magyar válogatott

A magyar U17-es válogatott ezekben a napokban Portugáliában lépnek pályára az Eb-selejtező sorozat elitkörében…

A magyar U17-es válogatott szerdán 2-0-s vereséget szenvedett a házigazda Portugália korosztályos csapatától az elitkörös selejtező első fordulójában.

Az U17-es válogatott ősszel Romániában harcolta ki az elitkörös szereplés jogát, a decemberi sorsoláson azonban elkerülte a szerencse: a portugálokkal, a hollandokkal és a szerbekkel került egy csoportba. A négyesből ráadásul csak az első helyezett jut ki az Európa-bajnokságra, miután az Eb-mezőnyt 16-ról 8 csapatosra csökkentette az UEFA.

Bár az esélyesebb portugálok a meccs elejétől mezőnyfölényben játszottak, a magyar csapat az első félidő nagy részében jól tartotta magát. Nem sikerül kihúzni az első 45 percet kapott gól nélkül, mert a 38. minutumban Gil Neves megszerezte a vezetést a házigazda javára. A szünet után negyedóra elteltével a portugálok újabb gólt szereztek, Anisio Cabral duplázta meg a különbséget. A hazaiak fölénye ellenére a magyar válogatott jól tartotta magát, és helyzetei is adódtak a felzárkózásra, melyekkel azonban képtelen volt élni, de újabb gólt sem kapott.

A csoport másik mérkőzésén Szerbia 1-0-ra legyőzte Hollandiát.

“Az első félidőben nagyon beszorultunk, egyértelműen jobb volt az ellenfél, ebben a periódusban jóformán csak a védekezésre futotta az erőnkből. Az első kapott gólt nagy hiba előzte meg, amit azért sajnálok, mert a második játékrész sokkal jobban nézett ki, ekkor már egyenrangú ellenfelek küzdöttek a pályán. Sajnos a lehetőségeinkből nem tudtunk gólt szerezni, a portugálok pedig egy kontrából bebiztosították a győzelmüket. Összességében egy jó meccset játszottunk egy nagyon erős rivális ellen, amely egyéni képességekben fölénk tudott nőni, és kihasználta a hibáinkat. Két hasonlóan nehéz meccs vár ránk a folytatásban is, szeretném, ha szombaton a szerbek ellen nagyobb felelősséggel játszanánk, mert akár csak egy-egy rossz döntés is komolyan befolyásolhatja a mérkőzéseket” – nyilatkozta a meccs után Németh Antal szövetségi edző az mlsz.hu-nak.

Portugália U17 – Magyarország U17 2-0 (1-0)
Gólszerzők: G. Neves (38.), A. Cabral (60.), ill.

Magyarország U17: Balogh T. Márk – Árnits Olivér (Sánta Milán, 71.), Lakatos Kristóf, Rankó Viktor (Prettenhoffer Márton, 86.), Csóka Gergely – Wébel Máté (Magyarics Erik, 71.), Rab Bence, Petrók Viktor (Palkó Áron, 71.), Zubor Ádám – Kátai Szabolcs (Gólik Benjámin, 51.), Galambos János

A magyar együttes a második meccsét szombaton a szerbek ellen vívja.

A csoport aktuális állása

Standings provided by Sofascore