Site icon Fociclub

Isco: „A Betisnek „közösségi finanszírozásra” lenne szüksége Antony megtartásához”

A spanyol labdarúgó-bajnokságban (La Liga) szereplő Real Betis középpályása, Isco arról beszélt, hogy szeretnék, ha a következő szezonra is velük maradna a Manchester United kölcsönben játszó szélsője, Antony, de ehhez nagyon sok pénzre lenne szükségük. 

Isco, a Real Betis középpályása szerint a klubnak „közösségi finanszírozási kampányt” kellene indítania, hogy a Manchester Unitedtől kölcsönvett Antony még egy szezont maradhasson.

A 25 éves brazil szélső januárban érkezett kölcsönben a Betishez, azóta minden mérkőzésen kezdett, és 12 találkozón 4 gólt és 4 gólpasszt jegyzett.

Antony korábban csak kétszer kezdett a Manchester Unitedben, mióta Ruben Amorim átvette az irányítást az Old Traffordon tavaly novemberben.

A korábbi Real Madrid-játékos, Isco elmondta, hogy kellemesen meglepte Antony „alázatossága”, és szerinte egyértelmű „változás” figyelhető meg a játékában, mióta megérkezett a csapathoz.

„Közösségi finanszírozást kell indítanunk, hogy legalább még egy évre visszahozhassuk”

– mondta Isco a DAZN-nak.

„Nagyon élvezem a játékát, meglepett minket az alázatával, a segítőkészségével és azzal, amit a csapathoz ad. Látható a változás, amióta itt van, és nagyon örülök neki, a csapatnak és annak, hogy együtt folytathatjuk a jó munkát.”

Antony az idény első felében csak egy gólt szerzett a Manchester United színeiben, azt is egy büntetőből a harmadosztályú Barnsley ellen az angol Ligakupában.

2024 januárjában Erik ten Hag még arról beszélt, hogy „Antony magánéleti problémái akadályozzák őt abban, hogy a legjobbját nyújtsa”.

A brazil játékos ellen több nő tett bántalmazási vádakat Brazíliában és Angliában is, amelyeket Antony határozottan tagadott. A brazil rendőrség tavaly lezárta a nyomozást, de a manchesteri hatóságok vizsgálata még mindig folyamatban van.

Amorim februárban úgy nyilatkozott, hogy „Antony sokkal jobb most Spanyolországban”, mert szerinte a La Liga kevésbé fizikális, mint a Premier League.

Ezekre a szavakra Antony ügynöke, Junior Pedroso reagált, mondván:

„Ezek a megjegyzések leértékelték a La Ligát és a spanyol versenysorozatokat.”

(Borítókép: Photo by Fran Santiago/Getty Images)
Exit mobile version