A Liverpool magyar tehetsége bemutatkozhat az angol válogatottban – sajtóhír
A Liverpool utánpótlásában pallérozódó magyar tehetség hamarosan debütálhat az angol utánpótlás-válogatottban…
Az Index értesülései szerint a Liverpool akadémiáján nevelkedő Farkas Erik a sérüléséből visszatérve ismét bekerült az angol U16-os válogatott keretébe és a jövő héten egy franciaországi tornán mutatkozhat be a „háromoroszlánosok” mezében.
A 15 éves középpályás már decemberben is meghívót kapott az angol U16-os labdarúgó-válogatottba, akkor azonban sérülés miatt nem mutatkozhatott be az együttesben. Ezúttal minden feltétel adott, hogy debütáljon is a franciaországi tornára utazó csapatban, felépülését követően ugyanis ismét ott van Greg Lincoln szövetségi edző keretében.
A 15 éves középpályás márciusban tért vissza a pályára, és bár óvatosan adagolták neki a játékperceket, mostanra fizikális szempontból is utolérte magát. Minderről az angol szövetség szakemberei saját szemükkel győződhettek meg, az FA az elmúlt hetekben többször is megfigyelőt küldött a Liverpool U16-os együttesének mérkőzéseire és edzéseire külön miatta.
(Borítókép: Photo by Ryan Crockett/DeFodi Images via Getty Images)