La Liga: – Fede Valverde álomgólja döntött az Athletic Bilbao ellen – videóval
Ismét szenvedett a Real Madrid hazai pályán, azonban ezúttal összejött a hőn áhított gól a hajrában, így Ancelotti csapata továbbra is tapad a rivális Barcára a La Liga 33. játéknapját követően…
A Real Madrid az utolsó pillanatokban harcolta ki a győzelmet az Athletic ellen – Valverde döntött
A Real Madrid fontos győzelmet aratott hazai pályán az Athletic Bilbao ellen a La Liga 32. fordulójában, ezzel tartva a lépést az éllovas Barcelonával. Ancelotti együttese számára létfontosságú volt a három pont megszerzése a katalánok legutóbbi eredményének tükrében. A Madrid végül, ha nehezen is, de elérte célját.
A mérkőzés végig szoros küzdelmet hozott, a királyi gárda előtt adódtak ugyan lehetőségek, ám a győztes találatra egészen a hosszabbításig kellett várni. Ekkor érkezett Fede Valverde, és egy pontos lövéssel megszerezte a Real számára a mindent eldöntő gólt.
A hajrában úgy tűnt, Vinícius révén már megszületett a vezetés, ám a találatot érvénytelenítették. A gól előtti szituációban Endrick lesen helyezkedett, és ezzel megzavarta Paredes felszabadítását. Bár a Bernabéuban már ünnepeltek, a VAR közbeszólt. Végül azonban Valverde a rendes játékidő után, a ráadás perceiben eldöntötte az összecsapást.
A forduló eredményeinek ismeretében – hiszen a Barcelona is nyert – egyértelmű az üzenet: a bajnoki cím még korántsem dőlt el. Hat fordulóval a vége előtt mindössze négy pont választja el a Real Madridot a listavezetőtől. A soron következő, némileg szellősebb menetrend pedig további esélyt kínál Ancelottiék számára.
A blancók egyértelműen nem mondtak le a bajnoki címről, és a hátralévő meccsekre is úgy készülnek, hogy az utolsó pillanatig harcolni fognak a La Ligáért
Real Madrid – Athletic Bilbao 1-0 (0-0)
Helyszín: Santiago Bernabeu (Madrid) Vezette: Martinez J.
Gólszerzők: Valverde (90+3.) ill. –
Real Madrid: Thibaut Courtois, Antonio Rüdiger, Raúl Asencio (Lucas Vázquez), Eduardo Camavinga, Federico Valverde, Vinícius Júnior , Aurélien Tchouaméni, Jude Bellingham, Dani Ceballos (Endrick ), Luka Modric (Arda Güler), Rodrygo (Brahim Díaz).
Athletic Club: Unai Simón, Aitor Paredes, Unai Núñez, Adama Boiro (Dani Vivian), Andoni Gorosabel, Álex Berenguer (Oihan Sancet), Mikel Vesga, Beñat Prados, Gorka Guruzeta (Maroan Sannadi), Unai Gómez (Iñigo Lekue), Álvaro Djaló (Iñaki Williams).
A mérkőzés videós összefoglalója: