Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Serie A: szupercsapat

A Serie A legjobban teljesítő játékosait szedtük össze egy csapatba jórészt  a whoscored statisztikáit felhasználva, ugyanakkor személyes észrevételek is közrejátszottak a végső csapat összeállításában. 

football formations

 

Kapus: Gianluigi Buffon

A Juventus hálóőre sokadvirágzását éli. Még mindig kiváló reflexekkel rendelkezik, irányítja a védelmet és tartást ad a csapatnak. 33 meccsen 18-szor őrizte meg a kapuját bekapott góltól, így nem nagyon férhet kétség, hogy ő volt idén a legjobb kapus.

Jobbhátvéd: Matteo Darmian

A torinói csapatok egyelőre uralják ezt a válogatást, itt viszont Stephan Lichtsteiner és Dusan Basta neve is joggal merülhetne föl. Mind a hárman remek szezonon vannak túl, ami viszont Darmian mellett döntött az az, hogy több poszton is megállta a helyét idén. A jobbhátvéd/jobb oldali szárnyvédő az ő igazi posztja, mégis játszott bal oldali wingbacket is, de még balszélsőként és középhátvédként is megfordult a csapatban. Segíti a támadásokat is, viszont a védőmunkája az, ami igazán kimagasló. Nem véletlenül kerülgeti őt több nagy európai klub is, valószínűtlen, hogy a következő szezont is a Torinoban kezdi meg.

Középhátvéd: Kosztasz Manolasz

A 23 éves görög középhátvéddel nagyot fogott a Roma. Abszolút alapember lett a Farkasoknál és nagyban neki köszönhető, hogy a Roma kapta a második legkevesebb gólt a bajnokságban. Rudi Garcia szeret feltolt védelmi vonallal játszani, ehhez pedig Manolasz tökéletes választás, mert nagyon gyors, ezért a kontrákat is jó hatékonysággal meg tudja állítani. Emellett nagyon jól olvassa a játékot, rengeteg támadást megakaszt azzal, hogy tudja hova fog menni a passz, ugyanakkor fizikai erejét is jól használja ki. Hatalmas potenciál lakozik benne, kérdés, hogy ki tudja-e hozni ezt magából.

Középhátvéd: Giorgio Chiellini

A betonkemény olasz posztján a világ egyik legjobbja, és ezt hétről hétre bizonyította akár a BL-ben, akár a bajnokságban. Feltűnő adat vele kapcsolatban, hogy rengeteg tisztázása van. Az utolsó pillanatban mindig oda tud érni, és remek a helyezkedése. Bár a sebessége megkopott kicsit (így sem lassú azért), helyezkedésével egész egyszerűen ellehetetleníti az ellenfelek támadóit, vele maradni egy az egyben pedig nem egy leányálom.

Balhátvéd: Patrice Evra

Óriásit fogott vele a Juventus. A Manchester United szurkolói egy életre a szívükbe zárták a franciát, és idei teljesítménye alapján a Juventusért szorítok sem tehettek másképp. Még mindig elképesztően gyors, nagyon jól segíti a támadásokat és nagyon labdabiztos. Rengeteg nagy csatát megélt már, hatalmas hasznára vált a csapatnak a BL-menetelés során, de a bajnokságban sem vallott szégyent. Még a számára idegen háromvédős szisztémához is tudott alkalmazkodni, 34 éves korára aligha gondolhatta, hogy egy BL-döntős csapat stabil balhátvédje lesz.

Belső középpályás: Arturo Vidal

Ő is szépen lassan beérett világklasszissá, 28 évesen pedig még sok szép szezon vár rá. A Juventus nem csak védői és kapusa miatt kapott kevés gólt, hanem Vidal elképesztő mezőnymunkája miatt is. Az ő futómennyisége, labdaszerzései elképesztő hasznossággal bírnak a Zebrák számára, és hamar át tudja lendíteni a csapatot védekezésből támadásba. Kapu előtt is feltalálja magát, 7 gólt szerzett és 4 gólpasszt adott a bajnokságban, egy amolyan igazi box-to-box középpályás.

Belső középpályás: Paul Pogba

Vidal elképesztő védőmunkája is szerepet játszott abban, hogy Pogba jobban kiteljesedhessen a támadó harmadban. 8 gól és 3 gólpassz nem rossz, ugyanakkor a meccsenkénti több, mint két kulcspassz az igazán sokat mondó. Ez azt jelenti, hogy ennyiszer hozza helyzetbe társait a francia egy meccsen, neki pedig ugye nem csak támadó feladatai vannak. Az egész Európa által követett középpályás remek szezonon van túl, és valószínűleg csak jobb lesz.

Jobbszélső: Antonio Candreva

A Lazio olasz klasszisa idén is pazar teljesítményt nyújtott. Jó szokásához híven idén is szórta a gólokat, valamint a gólpasszokat, 10 találatig és 9 asszisztig jutott. Azonban ez nem minden, távoli bombáival folyton veszélyt rejt magában még akkor is, ha éppen nincs jó mérkőzése, valamint a védőjét is simán át tudja verni. Ő is 28 éves Vidalhoz hasonlóan, a Lazio idei szárnyalásában szélső társával, Felipe Andersonnal együtt oroszlánrészt vállalt.

Támadó középpályás: Franco Vázquez

10 góllal és 10 gólpasszal zárta az idényt az argentin játékmester, aki hatalmas szerepet játszott a Palermo idei szezonjában. Mindenki Dybalától volt elájulva, az igazi érvágás viszont mégis inkább Vázquez elvesztése lenne Zampariniék számára. Remek szeme van a játékhoz, azonban játékának nagyon fontos szegmense az, hogy akár több ember mellett is el tud száguldani, hiszen remekül cselez, nem is csoda, hogy meccsenként több, mint 3-szor szabálytalankodnak vele szemben. Ő sem fog sokáig BL nélkül maradni, erre mérget vehetünk.

Balszélső: Felipe Anderson

A Lazio brazil szélsője inkább a szezon második felében nyújtott maradandót. Onnantól viszont megállíthatatlan volt, 10 góllal és 7 gólpasszal zárt. Vázquezhez hasonlóan ő is nagyon jól egy-egyezik, illetve Candrevával együtt szélvész gyors kontrákat tudnak vezetni. Egyéni képességeivel nincs probléma, még csapatjátékos is, nem mondható önzőnek. Nem meglepő, hogy a Lazio magához láncolta hosszú időre, azonban az ő esetében sem kizárható a távozás. Ha jól építi a karrierjét még nagyon sokáig viheti, kérdés, hogy ő itt képzeli-e el a jövőjét.

Csatár: Luca Toni

Fájó szívvel hagyom ki Mauro Icardit, mert ő is remek teljesítményt nyújtott, Tonira azonban nincsenek szavak. 38 évesen 22 góllal zárt, gyakorlatilag egyedül tartotta bent a Hellas Veronát (ez azért nem igaz, a három kieső tényleg borzasztó szezont futott) és Icardival társgólkirály lett. A helye a csapatban elismerés elképesztő sport teljesítményéért, hiszen hányan tudtak ennyire meghatározó emberei lenni egy csapatnak 38 évesen?  Csapata góljainak 45%-át (!!) szerezte. Luca Toni megmutatta, hogy ő még mindig ott van a Serie A legjobb csatárai közt, a jövő azonban Icardié.

Tereh Balázs