Parádés gólok, remek megmozdulások jellemezték az első nyolcaddöntőt Kanadában. Sasic utolérte Mittagot a góllövők versenyében.
Kellemes időben feszült egymásnak a teltházas ottawai stadionban Németország és Svédország, a tét nem volt kicsi, hiszen a negyeddöntőbe jutás volt a jutalma a győztesnek, amely remek meccsen végül Silvia Neid együttese lett. Az látható volt már a meccs elején, hogy a Nationalelf nem bíz semmit a véletlenre, míg a skandinávok óvatosabban kezdtek, ami megbosszulta magát. Korábban Sasicsék már a mérkőzések első perceiben betaláltak, ezúttal azonban a pontatlanságoknak köszönhetően nem sikerült korán megtörni a „háromkoronásokat”. Pedig a lehetőség adott volt, lévén az első percben Laudehr felívelt labdáját Popp küldte jócskán fölé, majd Sasic labdaszerzése után az előbbi feladó lőtt, de Lindahl bravúrral védett. A harmadik perc pedig egy igen véleményes szituációt hozott, lévén Laudehr-t rántották le mezénél fogva a tizenegyespont magasságában, de az észak-koreai játékvezető nem látott okot a közbeavatkozásra, így elmaradt a síp. Tíz perc kellett, hogy Pia Sundhage válogatottja is eljusson a kapuig, de Jakobsson próbálkozása gyengére sikeredett, így csemege volt Angerernek. Közel negyedóra mezőnyjáték után Anja Mittag parádés tekerésével került előnybe az addig is fölényben futballozó frauenmannschaft. Sasiccsal kényszerítőzött a támadó, majd húszról csavart Lindahl kapujába. Érzékeny veszteség is érte a németeket, hiszen Bartusiak fél óra elteltével megkapta a sárga lapját, és mivel a csoportból egyet magával hozott, így kénytelen kihagyni a negyeddöntőt, melyen vagy Franciaország, vagy Dél-Korea lesz. Nem sokkal később a svédek előbb egy skandináv szabadrúgás, majd Rubensson csavarása okozott némi kellemetlenséget a germán kapu előtt, de előbbi volt veszélyesebb, hogy aztán Laudehr passzával kilépő Mittag kiharcoljon egy eléggé meglepő tizenegyest, legalábbis a lassítások alapján Ilestedt mellett a nagyhalált játszotta el a német csatár, mindenesetre Ri Hyang Ok sporttárs befújta – mintha valamit vissza akart volna adni a harmadik percért. – Sasic pedig magabiztosan értékesítette. Ekkor bánhatta igazán Svédország azt a Rubensson-lehetőséget, amelynek azonban így meg volt az esélye, hogy szépítsen, de Jakobsson három méterről csúnyán fölé fejelt egy nagyszerű beadást. Összességében megérdemelt német vezetést regisztrálhattunk még ilyen különbséggel is, ámbár a svédek első félidei játéka hagyott némi kívánnivalót maga után, hiányzott a bátorság, a két bekapott gól pedig egyértelműen a figyelmetlenség számlájára írható.
A szünetben cserélt is Sundhage, aki Samuelsson helyére Nilssont küldte be, kissé támadóbbá téve övéit, míg Neid Marozsánt vezényelte pályára Leupolz helyén, szerkezeti váltást is eszközölve. Jobban kezdtek a svédek, mégis a németek előtt adódtak nagyobb lehetőségek, főleg, ha azt nézzük, hogy Kemme elfutása után a balbekk beadása a lécen csorgott végig – nem sok hiányzott, hogy a kapuban landoljon a labda. Ekkor még szerencséje is volt a sárga-kékeknek, akik bátrabb játékkal próbálták meglepni a kétszeres világbajnokot, több-kevesebb sikerrel. Angerernek nem sok dolga volt, de bravúrokat így is be kellett mutatnia a veterán cerberusnak. A másik oldalon továbbra is Lindahl tartotta meccsben sajátjait, legnagyobb bravúrját Gößling lehetőségénél mutatta be, mikor is fölé tolta a labdát. Mittag is elemében volt, egy Sasicstól elé csorgó labdát kanalazott vissza, ám a társ nem számított rá, így keresztbe ment a kapu előtt a labda. Érezhető volt, hogy a skandinávok egy újabb góltól végleg megtörhetnek, de nem így történt, pedig alig tíz perccel a vége előtt Sasic Laudehr lövése után a kapufáról kipattanót fejelte a hálóba, de három perccel később Sjögran szabadrúgását Sembrant elemi erővel szintén fejjel továbbította Angerer mellett a kapuba. Azonban ezzel még nem volt vége a svédek attakjának, de két perccel a gól után Jakobbson hiába léphetett ki egyedül, Angererbe lőtt, így oda lett a lehetőség, hogy még közelebb kerüljön a németekhez Sundhage együttese. A habot a tortára Marozsán tette fel Gößling sarokrúgása után egy igencsak szerencsésnek mondható góllal. Megérdemelten nyert tehát Németország, és elsőként kvalifikálta magát a negyeddöntőbe.
Németország – Svédország 4-1 (2-0)
Ottawa, 22.486 néző, vezette: Ri Hyang Ok /észak-koreai/ (Hong Kum Nyo /észak-koreai/, Widiya Shamsuni /maláj/ – Corina Vitulano /olasz/)
Németország: Angerer – Maier, Krahn, Bartusiak, Kemme (Cramer, 77.) – Gö$ling, Leupolz (Marozsán, a szünetben) – Laudehr, Mittag, Popp (Lotzen, 89.) – Sasic
Svédország: Lindahl – Berglund (Kjohlman, 80.), Ilestedt, Fischer, Samuelsson (Nilsson, a szünetben) – Rubensson (Asllani, 67.), Sembrant, Seger, Sjögran – Jakobsson, Schelin
g.: Mittag (24.), Sasic (36., 78. – az elsőt 11-esből), Marozsán (88.) ill.: Sembrant (82.)
s.: Bartusiak (28.) ill.: Ilestedt (35.), Schelin (68.)
Továbbjutott: Németország
http://dai.ly/x2urnwm
A góllövőlista élmezőnye:
5 gólos: Anja Mittag, Celia Sasic (németek)
3 gólos: Ramona Bachmann, Fabiane Humm (svájciak), Gaelle Enganoumt (kameruni), Eugenie Le Sommer (francia), Ada Hegerberg (norvég)
Gavalovits Sándor