La Liga: Három gól és Rayo siker a nyitómeccsen

Atletic Bilbao – Rayo Vallecano mérkőzéssel kezdődött az ”őszi” szezon utolsó mérkőzése, a spanyol első osztály 19. fordulójában. A vendégek utoljára 13 évvel ezelőtt diadalmaskodtak a negyvenezer fő befogadóképességgel rendelkező San Mamés stadionban.

A hazaiak 4:1:4:1-es felállásával szemben a vendégcsapat a 4:2:3:1-el kezdte meg a találkozót. Az első félidőt rengeteg szabálytalanság jellemezte, a játékvezető négyszer mutatta fel a figyelmeztető kártyát. Jobban kezdte a második játékrészt a Vallecano – a 48. percben Trashorras átadásából Lass Bangura megszerezte a vezetést a Rayonak(0:1). A mérkőzés a 65. percbén, Gurpegi buktatta a 16-os vonalon a vendégek támadóját Dominguezt, a játékvezető először szabadrúgást ítélt, de segítője meggyőzte (tévesen), hogy az eset a büntetőterületen belül volt. A megítélt tizenegyest Piti értékesítette (0:2). A második bekapott gól nem törte meg a Bilbaot, sorra dolgozták ki a helyzeteket, aminek meg is lett az eredménye, a 77. percben Susaeta átadásából San Jose szépített (1:2). Vérszemet kaptak a hazaiak, több helyzetet dolgoztak ki az utolsó negyedórában mint az addig eltelt 75 perc alatt, gólt azonban nem tudtak szerezni. A 89. percben Galvez megkapta második sárgalapját, tíz emberrel fejezte be a Rayo Vallecano a mérkőzést és értékes három pontot szerzett. A nem túl izgalmas első félidőt követően, a második 45 perc izgalmassá vált, helyzetek és gólok jellemezték ezt a játékrészt.

Atletic Bilbao – Rayo Vallecano 1-2 (0-0)
Gólszerzők: San Jose (77.), Ill. Lass (48.), Piti (büntető-65.)
Kiállítva: Galveza (89.)