PL: A sírból hozta vissza a Leicester a meccset

Claudio Ranieri fiai hatalmasat küzdve 0-2-ről álltak fel és fordították meg az Aston Villa elleni találkozót. A vége 3-2, ezzel a Leicester továbbra is üldözi a Manchester Cityt a második helyről.

Leicester City – Aston Villa 3-2 (0-1)
Leicester, King Power Stadium Vezette: Mike Dean
Leicester: Schmeichel – Schlupp, Morgan, Huth, De Laet – Albrighton(Ulloa 64.), Inler(Kante 64.), Drinkwater, Mahrez – Vardy, Okazaki (Dyer 46.) Vezetőedző: Claudio Ranieri
Aston Villa: Guzan – Bacuna (Huuton 86.), Richards, Lescott, Amavi – Sanchez, Westwood – Gil (Ayew 65.), Grealish, Sinclar – Agbonlahor(Gestede 75.) Vezetőedző:Tim Sherwood
Gólszerző: De Laet (72.), Vardy (82.), Dyer (89.) ill. Graelish (39.), Gil (63.)
Sárga lap: Albrighton (45+1), Dyer (77.)  ill.  Amavi (81.)
Kiállítva: –

Claudio Ranieri alatt (is) nagyon masszív csapatnak tűnik a Leicester City, pláne hazai pályán. Úgy fogadta ma a King Powerben az Aston Villat, hogyha győzelmet aratnak akkor a tabella 2. helyére repülnek. A mérkőzés elején inkább a tapogatózásé volt a főszerep és a mezőnyjáték dominált. Az első gólra egészen a 39. percig várni kellett, ekkor Grealish törte meg a csendet. Egy szöglet utáni kavarodás követően a hazaiak nem tudtak felszabadítani, a szuper tehetség pedig köszönte szépen 18 méterről bezúdította Schmeichel kapujába a bogyót. Az első félidő ezzel a találattal zárult, így 0-1-es vendég eredménnyel vonulhattak  a csapatok. A második félidőben már a 63. percben megszületett az újabb gól, a hazai drukkerek bánatára ismételten Tim Sherwood fiai voltak eredményesek. Gil egy parádésan végigvezetett kontra után zúdított szintén nagy gólt a “Rókák” kapujába. Ekkor már sokan úgy gondolták, hogy eldőlt a mérkőzés, azonban Ranieriéknek még volt egy két szava ehhez. A 72. percben jött a szépítőtalálat. De Laet szöglet után bólintott Guzan kapujában, a gólvonal technológia kisegítette a játékvezetőt, ugyanis a labda már áthaladt a gólvonalon mikor azt kivágták a kapuból. A hajrában jött aztán az őrület. A 82. percben Drinkwater centerezett középre, ahol Vardyt találta meg, aki nem hibázott közvetlen közelről. Rá 7 percre megjött a hidegzuhany a Villanak és a fordítás a Leicesternek. A csereként beállt Dyer volt eredményes. Mahrez beadására Guzan borzasztó jött ki, Dyer pedig eltudta előle fejelni, ezzel megfordítva a már semmibe veszett meccset. Megérdemelten fordított a Leicester akik a két gól ellenére egy pillanatra se adták fel. Ezzel a 3 ponttal továbbra is ott vannak a tabella élmezőnyébe veretlenül, közvetlenül a Manchester City mögött.