Huntelaar előbb nagyot hibázott, majd győztes gólt szerzett!

Nem volt könnyű dolga a Schalke 04 csapatának a Mainz elleni bajnokin. A vendégek sokáig jól tartották magukat, de a holland gólgyáros ismét csak begyújtotta a rakétákat a végére, és a kék-fehérek otthon tartották a 3 pontot.

Kép forrása: rp-online.de  Huntelaar kihagyta a büntetőt, majd később büntetett.

Kép forrása: rp-online.de
Huntelaar kihagyta a büntetőt, majd később büntetett.

Schalke04 – FSV Mainz 2-1 (1-1)
G: Matip (37.), Huntelaar (61.) ill. Mally (42.)

Könnyen kiütés is lehetett volna a végére, de ehhez egy igen rohamos kezdés kellett volna, ami nagyjából sikerült is a hazaiaknak: a 4. percben  egy vitatható büntető (vonalon kívül vagy belül?) után a kétszeres holland gólkirály, Klaas-Jan Huntelaar szerezhette volna meg csapata vezető gólját, de erős lövését a mainzi kapus, Karius hárította. Egy gyors gól alighanem meghozta volna a kedvet a fiesztához, de ezúttal ez most elmaradt. Mindez nem vetette vissza a hazaiakat, és fölényben játszottak, majd a félidő végére felgyorsultak az események. Egy beívelt szöglet után Matip fejelt a vendégek kapujába, de nem sokáig örülhettek a Schalke-fanok. Öt perccel a vezető gól után egy gyors akcióval kiegyenlítettek a piros mezes vendégek: Muto beadására Clemens érkezett de lövése a kapufáról Mally elé pattant, aki bepofozta azt, 1-1 a félidőben. A második játékrészre erőteljesebben jöttek ki a vendégek de végül a hazaiak erőfölénye érvényesült: a 61. percben az elátkozott Huntelaarnak összejött akcióból, ami büntetőből nem, gólt szerzett! A holland válogatott támadó megszerezte második bajnoki gólját az idényben, és ezzel győzelemhez segítette csapatát, mellyel a Schalke felkapaszkodott az ötödik helyre, míg ellenfele a Mainz jelenleg a tizedik a tabellán.