Pontosztozkodás Madridban, avagy nem bírt egymással a Getafe és a Granada!

A forduló záró mérkőzésén a Granada látogatott Madrid külvárosába, a Coliseum Alfonso Pérez stadionba, a vendégeknek égetően szükségük volt mindhárom pontra, de a mérkőzés végén örültek a döntetlennek is.

A Getafe kétcsatáros játékra helyezte a hangsúlyt, ellenben a Granada maradt az egy támadós felállásnál.
A 19. percben rezdült meg először a háló, Adrian Colunga átadásából Juan Rodriguez szerezte meg a vezetést a hazaiaknak (1:0). Szűk tíz perc elteltével egyenlítettek a vendégek, egy szabálytalanságot követően Alfonso Alvarez Izquierdo játékvezető büntetőt ítélt, amit Guilherme Siqueira váltott gólra (1:1). Kiegyenlített volt a játék, nem látszott a két csapat között fennálló hathelynyi különbség. Az első játékrész vége előtt három perccel Alcacer megszerezte a madridiaknak a vezetést (2:1). A második félidőben jobb volt a Granada, ami a kapura lövéseikben és a labdabirtoklásban egyértelműen meglátszott. Már mindenki elkönyvelte a hazaiak győzelmét, amikor a 92. percben egy kényes szituációt követően a játékvezető újból a büntetőpontra mutatott. Siqueira állt a labda mögé, és belőtte a megítélt tizenegyest (2:2). Megdolgozott a vendégcsapat a döntetlenért érdekesség, hogy a két gólt szerző Siqueira, balhátvédet játszik.