A Bilbao a második félidőben kiütötte a második Atleticot – videó

Kissé meglepő eredmény született a spanyol bajnokság 21. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén, az első félidei gólcsendet a Bilbao törte meg és az 50. perctől fél óra alatt átgázolt az Atletico Madridon.

Az első játékrészben nem rágták le a körmüket a San Mamés stadionba kilátogató nézők, hiszen gólt nem láthattak egyik féltől sem. Atletico Madrid nem győzött az utolsó 6 mérkőzésén vendégként, pedig ha nem akarja hogy a városi rivális Real közelebb kerüljön hozzájuk, akkor mindenképp győzniük kellene a Bilbao otthonában. A második félidő rögtön góllal indult, az 50. percben Susaeta előkészítéséből Mikel San Jose fejelt a hálóba (1:0). A gól után heves indulatokat váltott ki egy szabálytalanság, a játékvezető 2-2 sárgalapot osztott ki a játékosoknak, próbálta megfogni a mérkőzést. A 56. percben Emre is besárgult, a forduló negatív rekordja, két perc alatt öt figyelmeztetés. Kis idő elteltével ismét a futballé volt a főszerep. A 77. percben Susaeta növelte kettőre csapata góljainak számát Ander Herrera átadásából talált a kapuba(2:0). Az Atletico cserékkel próbált frissíteni, de látszott a csapaton hogy ez nem az ő estéjük semmi nem jött össze a tabellán második helyen lévő csapatnak. A 84. percben Aduriz adott gólpasszt Oscar De Marcosnak, aki nem hibázott (3:0). A Bilbao megérdemelten nyerte meg a mérkőzést ezzel a három ponttal már 25-nél jár, egy időre megnyugodhatnak a jövőbeli Primera Divisionban levő tagságuk érdekében.

Atletic Bilbao – Atletico Madrid 3:0 gólszerzők: M. San Jose, Susaeta, O. De Marcos