Olasz kupa: Elődöntőben az Inter – videóval

A bajnokságban szárnyaló Napoli az Intert fogadta hazai pályán a Coppa Italia negyeddöntőjében. A mérkőzés óriási csatát hozott, mely a hajrában döntött el a milánói csapat és a 2-0-ás végeredménnyel ott van az elődöntőben.

inter

Napoli – Inter 0-2 (0-0)
Helyszín: Stadio San Paolo
Vezette: P. Valeri
Gólszerzők: ill. Jovetic (74.), Ljajic (90+2.)
Sárga lapok:  Valdifiori (71.), Mertens (79., 88.), Higuain (80.)
Kiállítva: Mertens (88.)

Napoli: Reina – Strinic, Koulibaly, Chiriches, Hysaj – Lopez (Jorinho 66.), Valdifiori, Allan (Hamsik 59.) – Mertens, Gabbiadini (Higuain 71.), Callejon Vezetőedző: Maurizio Sarri

Inter: Handanovic – Nagatomo, Miranda, Jesus, Telles – Medel (Melo 87.), Kondogbia – Biabiany, Ljajic, Perisic (Palacio 73.) – Jovetic Vezetőedző: Roberto Mancini

Igazi csúcsrangadó volt ez a kupában, szem előtt tartva a bajnokságot is, ugyanis a Serie A 1. és 3. helyezettje csapott össze. Az idei szezonban a bajnokságban már találkoztak egymással a felek , ott szintén a San Paolo Stadio volt a helyszín és a hazai Napoli ott érvényesíteni tudta az akaratát az Inter ellen és végül 2-1-re tudott diadalmaskodni, de mindenki tudta, hogy ez egy más meccs lesz. Az első félidőben a csapatok inkább a biztos védekezésre fektették a hangsúlyt, így sok ordító helyzetet nem láthattak a kilátogató nézők. Bár a hazaiak kétszer is megszerezhették volna a vezetést, de mind Mertens mind pedig Callejon helyzeténél résen volt Samir Handanovic, így a gól elmaradt, ezzel pedig 0-0-ás állásnál vonulhattak a felek a szünetre. A második félidőben Sarri akarta volna jobban a  győzelmet, vagyis cseréi erről árulkodtak, ugyanis Marek Hamsikot és a Serie A gólkirályjelöltjét Gonzalo Higuaint is becserélte. Ezek a változtatások azonban nem hozták meg a várva várt gólt, helyesebben azt meghozták, de nem az ő oldalukon. A 74. percben ugyanis Jovetic szenzációs átlövésének köszönhetően az Internél volt az előny. A montenegróira balga mód nem léptek ki a hazai védők, így 20 méterről parádésan tekert a kapuba, Reina kapus tehetetlen volt a lövéssel szemben. A folytatásban aztán csak rosszabbodott a Napoli helyzete. Mertens egy műesésért megkapta második sárga lapját is, így már nem csak gól, de emberhátrányban is voltak Sarri fiai. A 92. percben aztán feltette az i-re a pontot az Inter, Ljajic vezethette egy az egyben Reinara a labdát és nem hibázott ziccerben, így a csapatát belőtte a Coppa Italia elődöntőjébe. A végeredmény 0-2 Mancini csapatának, így várhatják a Lazio-Juventus párharc győztesét az elődöntőben.