Olaszország: a Juventus egykori legendája lehet Conte utódja
Mint arról korábban már beszámoltunk Antonio Conte a nyári franciaországi Európa-bajnokság után távozik az olasz válogatott éléről. Conte minden valószínűség szerint a Premier Leaugben szereplő Chelsea együttesét irányítja majd nyártól.
Hivatalos bejelentés még nincs arról, hogy hol folytatja a olasz tréner azonban egyre több információ kering arról, hogy Conte már megegyezett a Chelsea vezetőivel csak a hivatalos bejelentésre kell várni. A legesélyesebb jelölt az olasz válogatott kispadjára a Bologna jelenlegi trénere Roberto Donadoni volt azonban klubja nem szeretné elengedni, így új jelölt került képbe nevezetesen Fabio Capello.
A 69 éves szakember jelenleg munkanélküli, legutóbb az orosz válogatottat irányította. A rutinos szakembernek még nem volt lehetősége az olasz válogatott irányítására, így minden bizonnyal vállalná a kihívást. Capello az olasz futball egyik legjobb és legeredményesebb edzője, többek között irányította már a Milan, Roma, Juventus együttesét is, de megfordult már a Real Madridnál is két alkalommal. 2008 óta csak válogatottakat irányított, az angol és orosz válogatottat.
Forrás: Gazzetta dello Sport
Ondik Gábor