Spanyol bajnokság, 24. forduló: Újabb Sevilla siker – VIDEÓ

Sevilla – Deportivo 3:1 (3:1) Gólszerző: Rakitic (6.); Medel (27. és 40.) illetve Riki (32.)

Hazai pályán újra nyert a Sevilla Unai Emery vezetésével. A korábbi valenciai trénerrel nagyon megy az andalúzoknak „otthon”, aminek hála kezdenek felkapaszkodni a tabellán is. Legutóbb a Deportivo távozott keserű szájízzel a Ramón Sánchez Pizjuánból.

Az eltiltásából visszatérő Rakitic már a mérkőzés 6. percében jelezte a vendégeknek, hogy nem sok jóra számíthatnak. A horvát válogatott középpályás egy szélről érkező beadást fejelt a kapuba, senkitől nem zavartatva. A chilei Medel találatával már kettővel is vezetett a hazai csapat, amikor váratlanul Riki révén szépített a Deportivo. Az „energiabomba” Medel azonban egy bal oldali beadást higgadtan helyezett a vendég kapuba úgy 10 méterről. A mozgalmas első félidőt követően a második játékrész csupán helyzeteket hozott. A Sevilla azonban így is magabiztos játékkal győzött a sereghajtó ellen és 10. a helyre lépett fel a táblázaton, bár a forduló többi mérkőzése még hátravan.