Spanyol Bajnokság, 24. forduló: További hazai győzelmek – Videó

Getafe – Celta Vigo 3:1 (3:1) Gólszerző: A Colunga (10.), D. Castro (34.), F.Fernández (43.)illetve A. Fernández (20.)

A Getafe nyerte a Fernandéz-gólpárbajt. A hazaiak a mérkőzés elején hamar megszerezték a vezetést ám a 20. percben Agusto Fernández egyenlített. A találkozó lényegi kérdéseit döntésre vitték a csapatok az első játékrészben. A Getafe rövidesen visszaszerezte a vezetést, ráadásul az Augusto Fernández honfitársa, Federico tovább növelte csapata előnyét.

Málaga – Athletic Bilbao 1:0 (1:0) Gólszerző: Saviola (18.)

Tovább tart a Bilbao vesszőfutása. A Málaga otthonában egy Saviola-lövés jelentette a baszk csapat vesztét. A korábbi argentin válogatott csatár a Chelsea-től kölcsön kapott fiatal Lucas Piazón beadását helyezte a kapuba a 18. percben. A hazaiak jól hangoltak a jövő hétközi Porto elleni BL nyolcaddöntőre. A vendégeknél hiába ált be a kegyvesztett Fernando Llorrente, ő sem tudott segíteni. Talán ha a válogatott csatár több játéklehetőséget kapna Marcelo Bielsától, a baszkok is eredményesebbek lennének. Ugyan is Llorente mégis csak a csapattal marad a nyári átigazolási szezonig…

Celta Vigo 2-1 Getafe by lumkintoe