Nem volt feszültségmentes Grzelak visszatérése…
Fernando Diniz nem tudta a Libertadores-kupa után egy évvel a második számú sorozatot is megnyerni…
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Nem rég már foglalkoztunk ezzel a témával: akkor Guillem Balague álomcsapatát osztottuk meg veletek, most pedig jöjjön egy saját válogatás – elöljáróba csak annyit, hogy sok lesz az átfedés a két csapat között. Ez többek között annak is köszönhető, hogy idén is voltak kiemelkedő teljesítmények, ám ezek közül sok így sem tudott bekerülni a legjobbak közé. Lássuk a listát!
Jan Oblak (Atletico Madrid)
Habár Keylor Navas és Claudio Bravo is jó szezont futott, nehéz lenne nem Oblaknak adni a legjobb La Liga-kapus díjat. A 23 éves szlovén hálóőr több rekordokat döntött idén, Európa legjobb védelme mögött pedig ő várta a próbálkozásokat – már ami eljutott hozzá. Igen, a mutatóihoz sokat tesz hozzá a védelem kitűnő teljesítménye, ám ettől függetlenül nem szabad megfeledkezni az ő érdemeiről sem. Időtlen-idők óta nem volt ilyen komoly a harc a kapusok között.
Filipe Luis (Atletico Madrid)
Marcelo és Jordi Alba sem zárt rossz szezont, ám nálunk mégsem ők, hanem egy nagy visszatérő, Filipe Luis lett a legjobb. A három hátvéd teljesítménye nagyon hasonló volt, ám közülük egyértelműen a matracosok braziljának kellett a legnagyobb kihívásokkal szembenéznie ebben az évben. A Chelsea-től visszatérő védő ismét be kellett hogy illeszkedjen a csapatba, újra meg kellett harcolnia a kezdő-tagságért. Ez össze is jött neki, onnantól pedig rendre bizonyított is. Vetélytársai nem alkottak magukhoz képest kimagaslót, ezért nálunk ezen a poszton ő volt a legjobb.
Diego Godin (Atletico Madrid)
Egyre többen tekintenek rá úgy, mint a világ legjobb középhátvédje. Én inkább azon kezdenék el inkább elmélkedni, hogy mióta ő a number one. Merthogy az Atleti hátsó alakzata már évek óta meghatározó szerepet tölt be a világ futballjában. Godin pedig még a szép idők beköszönte előtt tűnt fel és tette le névjegyét. Azóta konstans, jó teljesítményt nyújt hétről-hétre, ami sokaknak szemet szúr. Idén is ő volt az ész a madridi betonfal közepén, nem lehetett kihagyni a legjobbak közül sem.
Jose Maria Gimenez (Atletico Madrid)
Igen, egy újabb Atletico-játékos. Nincs is ezen mit csodálni, hiszen mindössze 18 gólt kaptak ebben a bajnoki idényben, ami messze a legkevesebb a mezőnyben. Ebben nagy érdemei vannak Gimeneznek is, aki korábban nem volt épp a legmegbízhatóbb pontja a csapatnak. Az uruguayi játékos azonban idén felnőtt a feladathoz és méltó partnere volt Godinnak – csak halkan jelzem, hogy mindössze 21 éves, szóval ő is hasonlóan nagy karrier előtt áll, mint honfitársa. A whoscored.com-nál a valenciai Mustafi lett a befutó, ám egy ilyen szezon után nehéz lenne kihozni a németet – habár ő is nagyot játszott idén.
Mario Gaspar (Villarreal)
Ez a szezon nem a jobbhátvédeké volt Spanyolországban. Dani Alves árnyéka volt csak régi önmagának, ahogy Madridban a Danilo-Carvajal kettős sem alkotott maradandót, de még Juanfran sem volt az igazi. Igazán pozitívan csak a negyedik helyen végző Vilarreal bekkjéről, Mario Gasparról lehet nyilatkozni. A sokoldalú védő csapata egyik legjobbja volt ebben a szezonban és már a válogatottban is számítanak rá. A sárgák saját nevelése egyre inkább nevet szerez magának – jövő ilyenkor talán már nem lesz olyan meglepetés, ha az ő nevével találkozunk hasonló listákon.
Bruno Soriano (Villarreal)
Ahogy az Guillem Balague is írta, ez a fiú a spanyolon kívül bármelyik válogatottban alapember lenne, olyan elképesztő teljesítményt nyújt. Erre mit látni? Bruno is ott van ám del Bosque Eb-keretében, így valószínűleg őt is láthatjuk majd Franciaországban a kontinenstornán. Ahogy Mario, úgy ő is egy saját nevelése a Villarrealnak és 26 évével előtte is nagy jövő áll még. Ezen a poszton a legjobbnak lenni Spanylországban, ahol Kroos, Busquets és a többiek teszik a zsugát, azért az hatalmas dolog.
Luca Modric (Real Madrid)
Nagy dilemma volt, hogy ki legyen a karmester. Balague Iniestát látta a legjobbnak, de versenyben volt még Koke, Gabi, Rakitic és Modric is – én utóbbit választom, kicsit bátorítólag. Modric szezonja egyáltalán nem volt jobb a tőle megszokottnál, viszont ha csapata többi részéhez viszonyítunk, akkor mindenképpen kiemelkedik. A már említettek közül talán ő kapta a legkisebb támogatást, talán a Real középpályája volt a leginkább összeomolva idén – épp ezért csodálatos az, ahogyan melózott a horvát. Mindenhol ott volt, tolta a szekeret a többiek helyett is, de méltatlanul kevés figyelmet kapott a csatárok árnyékában. Legyen ez most egy gesztus felé, amivel elismerjük a teljesítményét.
Antoine Griezmann (Atletico Madrid)
Ami a támadókat illeti, elég erős a túlkínálat. Griezmann is azért került a középpályára, mert máshol nem volt hely. Az ő pozíciója a pályán amúgy is eléggé változó. Egyértelműen ő a legfontosabb ember az Atletico támadó-gépezetében. A matracosok játéka nem épp a bátor támadójátékról szól, ennek ellenére ő elég szépen termel. Ő húzta ki csapatát a gödörből több alkalommal is, egyedül döntött el meccseket – erre pedig csak a legnagyobbak képesek. Most már csapata egyik legjobbja és a szűk elitben is ott a neve – többek között az idén látottak miatt.
Lionel Messi (Barcelona)
Árulkodó, hogy álomcsapatunkban csak a támadószekcióba kerültek be barcások. Nem véletlen. A három zseni ott elöl nem csak a bajnokságon belül volt meghatározó, hanem csapaton belül is. Mármint nagyon. Gyakorlatilag csak az MSN formája határozta meg, hogy mégis tudtak-e nyerni a katalánok, vagy ha igen, mennyire. Ha Messiék jók voltak, 5-6 gólos gálák jöttek; más esetben csak erős szenvedések árán tudtak csak diadalmaskodni. Nem ez volt Messi legjobb éve, de az argentin helye nem forgott veszélyben. A gólmutatók és a játék minősége is meggyőző, plusz ezen a poszton talán nincs is olyan rivális, aki igazán meg tudná őt szorongatni. Igaz, már félig középpályásként funkcionál, de ez is csak dob rajta – Messi bajnokként idén is a legjobbak egyike volt.
Luis Suarez (Barcelona)
Balague-nál ő lett az év játékosa és ezzel nehéz is vitatkozni. Elvégre mégiscsak ő lett a gólkirály és a legtermékenyebb támadósor egyik legfontosabb tagja. Övé Messivel együtt a legtöbb gólpassz, góléhsége pedig nem ismer határokat. Folyamatosan fejlődik. Nem csak egy szimpla gólvágó, hanem az építkezésben is egyre nagyobb érdemeket szerez – a szeme és az esze is a helyén van, nem véletlenül tart ott, ahol. Még Benzema is alulmaradt vele szemben, pedig a francia talán élete szezonját produkálta. De mire volt az elég az uruguayival szemben? Hát, nem sokra.
Cristiano Ronaldo (Real Madrid)
Neymar vagy Ronaldo? Ki volt a jobb? Természetesen sokféleképpen nekifuthatnánk ennek a kérdésnek, de ahogy az Modric esetében történt, úgy itt is figyelembe kellett venni a körülményeket. CR játéka hatalmas változásokon ment keresztül. Átalakította az egész berögzült rendszerét az egészség megőrzése miatt és habár megint öregebb lett egy évvel, a gólok potyognak még mindig. Lényegében ezen kívül minden szükséges nehezítést megkapott még fölülről, kezdve mondjuk Benitez kinevezésével és a középpálya gyengélkedésével. Minden adott volt ahhoz, hogy egy csapnivaló évet fusson, ám ő azért így is eljutott 35 gólig, amivel második lett a góllövőlistán. Neymarnak is voltak szép pillanatai. Sokan Aranylabdát is adtak volna neki (ez hamarosan be is fog következni) ám ennek még nem jött el az ideje. Voltak kisebb hullámvölgyei és ő inkább a jövő, mintsem a jelen ásza. Gondolom ezalatt azt, hogy 2017-ben akár már felül is múlhatja majd CR-t. Idén még nem, de jövőre talán. Mindene megvan ahhoz, hogy ez bekövetkezzen.
Baranyai Balázs
Nem volt feszültségmentes Grzelak visszatérése…
Fernando Diniz nem tudta a Libertadores-kupa után egy évvel a második számú sorozatot is megnyerni…
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára
Az olasz szakember szerint nem bebetonozott a francia helye a csatárpozícióban
Ritkán látható helyzetet puskázott el a Chelsea két angol válogatottja…
A 17 éves Ethan Nwaneri meglőtte első Premier League gólját…
Tovább folytatódik a hullámzó teljesítmény…
Lionel Messi véleményét kérték ki az új edző személyéről
José Mourinho csapata második a bajnokságban…
A vendégek végül 9 emberrel fejezték be a találkozót…
A hazai együttes a hosszabbításban tudott szépíteni…
Az olasz szövetségi kapitány osztotta meg gondolatait…
Akár már januárban léphetnek a “vörös ördögök” az új vezetőedző kérésére…
Bemutatták a gigantikus terveket…
Remek szezont fut eddig az angol élvonalban…
A törökökkel találkozik a magyar válogatott tavasszal…
Egy mesterhármas csodálatos megkoronázása…