Foci Eb 2016: Nem bírták az esélyesség terhét a belgák, kikaptak az olaszoktól – videóval

A franciaországi Európa-bajnokság eddigi legjobban várt mérkőzést játszották le hétfő este. A titkos favoritnak tartott Belgium a legutóbbi ezüstérmes Olaszország ellen lépett pályára Lyonban.

13434953_1153291008057077_4884457571687984443_n

Belgium – Olaszország 0:2 (0:1)
Helyszín: Lyon, Stade de Lyon Játékvezető: Clattenburg (angol)
Gólszerzők: Giaccherini (32.), Pellé (93.)
Sárga lap: Vertonghen (90.) ill. Chiellini (66.), Eder (75.), Bonucci (78.)
Piros lap:

Belgium: Courtois – Ciman (Carrasco 76.), Vertonghen, Vermaelen, Alderweireld – Witsel, Nainggolan (Mertens 62.), Fellaini – Hazard, De Bruyne, Lukaku (Origi 73.). Szövetségi kapitány: Wilmots

Olaszország: Buffon –Barzagli, Bonucci, Chiellini – Darmian (De Sciglio 58.), Candreva, Parolo, De Rossi (Motta 78.), Giaccherini, – Eder (Immobile 75.), Pelle. Szövetségi kapitány: Conte

Az Eb-k történetében a két csapat összesen 4 alkalommal találkozott egymással. 1972-ben egy gól nélküli döntetlen, majd a kiesési szakaszban egy 2-1-es belga győzelem született. Ezután 1980-ban ismét nem bírtak egymással a felek (0-0), utoljára pedig a 2000-es kontinenstornán akadtak egymásba, ahol hiába játszott hazai pályán a belga csapat, végül 2-0-ra kikaptak az olaszoktól. A tornára a belgák viszonylag könnyedén jutottak, mindössze Wales válogatottjától szenvedtek vereséget. Az olaszok nyögvenyelős játékka jutottak ki a tornára, kevés gólokat szerezve, de veretlenül zárták a selejtezőket.

13406989_1153290551390456_9028879688464699507_n

A találkozó tapogatozó játékkal kezdődött, egyik csapat sem akart kockáztatni hiszen egy vereséggel komoly hátrányba kerülhettek volna. Ennek megfelelően nagyon taktikus játékot hozott az első félidő, a középpályán folyt a harc. Komoly lehetőség először az olaszok előtt adódott, amiből rögtön gólt is szereztek a 32. percben. Bonucci varázslatos labdájával megtalálta Giaccherinit aki nem hibázott és a jobb alsóba lőtte a játékszert. A gól megfogta a belgákat, a 37. percben pedig ezt az olaszok majdnem kihasználták és újabb gólt szerezhettek volna. Azonban az olaszok támadója Pellé fejelt nem sokkal mellé. Az első félidőben hiába próbálkoztak több kapura lövéssel a belgák, szám szerint 7, de ebből mindössze egy talált kaput.

A második félidőben megélénkült a játék, több veszélyes gólszerzési lehetőség is adódott a félidő elején. Az 53. percben De Bruyne fejelhetett kapura, azonban próbálkozása a kapu jobb oldala mellé ment. Egy perccel később az olaszok kerültek ziccerbe, Pellé fejesét óriási bravúrral hárította Courtois. A belga válogatott szövetségi kapitánya cserékkel próbálta felpörgetni a játékot, azonban egyenlíteni nem sikerült. A 82. percben a csereként beálló Origi fejese szállt a kapu mellé. A hajrához érve a találkozót végleg eldönthette volna az olaszok csereként beálló támadója Immobile dönthette volna el, lövését azonban a belga hálóőr óriási védéssel tudta hatástlanítani. A hosszabbítás perceiben a fellazult belga védelem eladta a labdát, amit Candreva passza után Pellé fejezett be. A belgák csalódottan vették tudomásul válogatottjuk vereséggel nyitott az Eb-n.

Kép forrása: uefa.com