Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Az EB-csoportkör legjobb játékosai

Az EB csoportkörének végeztével is összeállítottuk, mely játékosok nyújtották a legkiemelkedőbb teljesítményeket különböző statisztikák szerint. Több labdarúgó már a korábbi fordulókban is szerepelt táblánkon és tovább őrzi vezető helyét, miközben van olyan is, aki most került be egy-egy kategóriában az élbolyba, de csapata közben kiesett a csoportjából és a további küzdelmekben már nem is találkozhatunk velük.

voGebMB

A kapusok között továbbra is az izlandi Hannes Halldórsson áll a legtöbb védéssel, hiszen a legutóbb Norvégiában légióskodó hálóőr osztrákok ellen is hárított hat próbálkozást, még ha különösebb bravúrt nem is kellett bemutatnia. Nem úgy az északír Michael McGovernnek, aki számos parádés védéssel őrizte meg csapata egyetlen gólos hátrányát a németek ellen, ez pedig végül elég volt Észak-Írország számára a továbbjutáshoz, McGovernnek pedig a lista második helyéhez. A fejpárbajokban se tudja egyelőre senki megközelíteni a szintén izlandi, amúgy épp a franciaországi Nantes-ban alkalmazott Kolbeinn Sightorssont, aki Ausztria ellen 5-ször fejelte el a labdát a vele felugró védő elől. A felszabadítások listáján az eddig második helyen álló lengyel Kamil Glik (Torino) átvette a vezetést, hiszen a becsületükért küzdő ukránok ellen nagyobb mértékben volt szükség védekező tudományára, mint korábban. A második helyre a csehek ellen már a várakozásoknak megfelelően szereplő török válogatott hátvédje, Mehmet Topal jött fel, számára azonban véget ért már ez az Európa Bajnokság. Mint ahogy a román Cristian Sapunaru számára is, aki hiába mutatott be hat sikeres szerelést Albánia ellen, csapata alul maradt a küzdelemben és szégyenszemre csoportja utolsó helyén végzett.

A támadó statisztikákat végigbogarászva talán kijelenthetjük, hogy a kontinenstorna legnagyobb sztárja eddig Gareth Bale, hiszen a walesi akciók alfája és omegája már nem csak a kaput találó lövések tekintetében áll a legjobban, hanem az ellenfeleket sem játszotta át többször nála senki cselekkel. A lövések tekintetében ráadásul egész hatékony is a Real Madrid üdvöskéje, ugyanis tizenhét próbálkozásából tizenkettő el is találta a célt, háromból pedig gól is született, amivel társbérletben vezeti is a góllövőlistát. A kaput találó lövések tekintetében második helyen álló Cristiano Ronaldo ugyanakkor nem kevesebb, mint harminc próbálkozásból találta el mindössze hétszer az ellenfelek kapuját, melyek közül csak a magyarok elleni két találat lett igazán eredményes. A tornán a legtöbb pontos hosszú passzt immáron a svájci Granit Xhaka tudhatja a magáénak, aki Franciaország ellen tizeneggyel gyarapította sikeres hosszú labdáinak számát és összességében negyvenhat kísérletből harminckétszer találta meg társait tért ölelő indításaival. A helyzeteket kialakító kulcspasszok terén az eredménykényszerben kitámadó svédek ellen ficánkoló Kevin De Bruyne került az élre, a belgák utolsó csoportmeccsén ugyanis hat lövést is előkészített, ezzel pedig megelőzte a harmadik fordulóban inkább pihentetett Payetet a listán.