A Hölgyek futballtornájával elkezdődtek a XXXI. Olimpiai játékok. Az első napon egyedül a németek iskoláztak, a brazilok és a franciák „csak” simán nyertek, míg a többi favorit megszenvedett a győzelemért.
E. csoport:
Svédország – Dél-Afrika 1-0 (1-0)
Gólszerzők: N. Fischer (76.)
A vártnál nehezebb feladatot kellett megoldania a skandináv válogatottnak, hiszen ahogyan beharangozónkban is írtuk, az afrikai együttesek okozhatnak meglepetést ezen az Olimpián. Nos, rögvest a rajton majdnem beletört a dél-afrikai csapatba a svédek bicskája. Mert bár veszélyesebben játszottak az északiak, az afrikai együttes nem adta könnyen a bőrét. Az első félidő kiegyenlített játéka után a második félidőben már egyértelműen a svédek uralták az összecsapást, s a hajrához közeledve egy kapushiba után Nilla Fischer révén a győztes gólt is megszerezték.
Brazília – Kína 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Monica (36.), Andressa (60.), Cristiane (90.)
A kvartett másik összecsapásán Brazília Kínával csapott össze, s az elképesztő mezőnyfölény ellenére igencsak nehezen törte meg ázsiai ellenfelét a dél-amerikai brigád. Ehhez harminchat percet kellett várni, amikor is Monica bevette az egyébként jó teljesítményt nyújtó Zhao Lina kapuját. S ha csak a puszta statisztikákat nézzük, legalább négy-ötgólos különbséggel kellett volna Martaéknak a szünetre vonulniuk. A második játékrészben sem volt változás, hiszen továbbra is elképesztő mezőnyfölényben játszottak a sárga-kékek, ám újabb gólt a csereként beálló Andressa révén szereztek, aki első labdaérintéséből betalált. Végül kiütésessé tette a különbséget a házigazda, köszönhetően Cristiane lövésének, amely beakadt a rendes játékidő végén. Ezzel a győzelemmel átmenetileg a kvartett élére álltak a brazilok.
A csoport állása:
F. csoport:
Kanada – Ausztrália 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Beckie (1.), Sinclair (80.)
Kiállítva: Zadorsky (19.)
Remek győzelemmel kezdett a juharleveles válogatott, amely a selejtezőt sikerrel vevő Ausztrália ellen nyitott. Már a találkozó első pillanataiban vezetést szereztek a kanadaiak, ám később egy butaság miatt Zadorsky kiállítatta magát, amivel nagy esélyt adott az óceániai együttesnek, amely azonban nem tudott élni az emberelőnyével. Sőt, a piros mezes észak-amerikaiak egy büntetőt is elrontottak, majd a hajrában Sinclair gólja el is döntötte a pontok sorsát. Rekordokat is hozott az összecsapás: mindkettő Kanada nevéhez fűződik: Janine Beckie tizenkilenc(!) másodperccel a középkezdés után mattolta az auszikat, korábban negyven másodperc volt a rekord, míg Zadorsky már a tizenkilencedik percben kiállítatta magát, a korábbi csúcs a 43. perc volt.
Zimbabwe – Németország 1-6 (0-2)
Gólszerzők: Basopo (50.) ill.: Däbritz (22.), Popp (36.), Behringer (53., 78.), Leupolz (83.), Chibanda (90., öngól)
Nehezen lendült játékba a Nationalelf Zimbabwe ellen, amit jól jelez, hogy az első gólra huszonkét percet kellett várni. Igaz, a németek ekkor már túl voltak egy kényszerű cserén, lévén Laudehr helyére honlapunknak minap interjút adó Melanie Leupolz érkezett. Egyelőre nincs információ, hogy Laudehr sérülése mennyire komoly. A vezetést megszerezte ugyan Németország, ám a folytatás hasonlóan nyögvenyelősre sikeredett, ám az első félidő hajrájában Alexandra Popp gólra váltotta Leupolz passzát. S úgy tűnt, el is döntötték a lényegi kérdéseket a germán Hölgyek. Fordulás után azonban elég volt egy apró kihagyás, s az afrikaiak szépítettek, örömük nem tartott sokáig, köszönhetően Melanie Behringernek, aki szinte azonnal visszaállította a kétgólos különbséget. A hajrára aztán végleg eldöntött mindent a német csapat. Ugyan Behringer tizenegyesét kivédte Magwede, ám a kipattanóra már nem tudott odaérni. Sőt, nem sokkal később Leupolz is feliratkozott a gólszerzők közé, s hogy a hab felkerüljön a tortára, arról Chibanda szerencsétlen öngólja gondoskodott. Ezzel az első kör legnagyobb különbségű sikerét aratta Silvia Neid együttese.
A csoport állása:
G. csoport:
Egyesült Államok – Új-Zéland 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Lloyd (9.), Morgan (46.)
Soha rosszabb kezdést, mint amit – hasonlóan Kanadához – az USA produkált. Igaz, a címvédő USWNT-nek kellett kilenc perc, míg fel tudta törni a lelkes óceániai együttes védekezését. S ugyan Carly Lloyd gólja után is támadásban maradtak a csillagos-sávosok, újabb gólt sokáig nem láttunk, mígnem a második játékrész legelején Alex Morgan növelte az előnyt Brian átadásából. S a folytatásban is dominált Jill Ellis csapata, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. Ennek ellenére a címvédő is sikerrel rajtolt.
Franciaország – Kolumbia 4-0 (3-0)
Gólszerzők: Arias (2., öngól), Le Sommer (14.), Abily (42.), Majri (82.)
Megszületett a játékok leggyorsabb öngólja is az első körben. Arias balszerencsés mozdulata már a második percben előnyhöz juttatta a franciákat, akik – az előzetes várakozásoknak megfelelően – végig kézben tartották az irányítást, mi több az első negyedóra végéhez közeledve növelték is előnyüket. S Abily gólja a félidő hajrájában azt vetítette előre, bizony megszórja ellenfelét a gall Hölgykoszorú, hogy nem így lett, arról a kolumbiai védelem tett, hiszen a második játékrészben szervezettebb, keményebb felfogásra váltottak, ami nem ízlett az európai társulatnak. A végeredményt Majri állította be, így a favoritok közül egy újabb együttes aratott viszonylag könnyed sikert.
A csoport állása:
Gavalovits Sándor