Ekstraklasa: Guzmics nélkül bukta el a “Szent Háborút” a Wisla – videóval

A lengyel Ekstraklasa negyedik fordulójában a “Szent Háborúra” keresztelt városi rangadót rendeztek 192. alkalommal is a Cracovia Krakkó és Wisla Krakkó között.

13876169_10154525490296282_3443626148068777669_n

Cracovia Krakkó – Wisla Krakkó 2:1 (2:0)
Helyszín: Stadion MKS Cracovia (Krakkó) Vezette: Stefanski
Gólszerzők: Budzinski (2.), Szcepaniak (43.) ill. Malecki (89.)
Sárga lapok: Polczak (35.), Steblecki (90+4.) ill. Popovic (49.), Sadlok (59.), Malecki (88.)
Kiállítva: –

A két gárda párharcának összecsapására a történelem szerint a lengyel válogatott 12-szeres hátvédje Ludwik Gintel ragasztotta rá a „Szent Háború” jelzőt. A két városi rivális eddig 191 alkalommal csapott össze, ezalatt 62 Cracovia győzelem, 44 döntetlen, 85 Wisła győzelem született, a gólarány pedig 238:306 a Wisla javára.

Idén a két gárdában két magyar játékost is megtalálunk, a Cracovia csapatában a volt újpesi Litauszki és a Wislánál pedig a magyar válogatottból jól ismert Guzmics. A magyar válogatott védője a derbyre nem volt nevezve, ami a róla szóló hírekre ad következtetni. Mint beszámoltunk róla Guzmicsot Olaszországból hívják, a részletekről itt olvashat.

A 192. rangadót a hazai gárda kezdte jobban már az első komoly helyzetből a második percben gólt szereztek Budzinski révén, amit az első félidő hajrájában Szcepaniak duplázott meg. A második félidőben a Wisla játszott mezőnyfölényben 65 százalékban birtokolták a labdát, de mindössze egyszer találták el a kaput amiből gól is született a 89. percben, de már viszonylag későn. Így a Cracovia megszerezte 63. győzelmét a városi rivális ellen.