PL: A Stoke idegenben győzte le a Watfordot – videóval

Középmezőny rangadójával nyitotta a vasárnapot a PL. A Vicarage Roadon a Watford a Stokeot fogadta, ám nem tudtak élni a hazai pálya előnyével. A “Stoke” egy szerencsés öngóllal elvitte a 3 ponot.

deeney

Watford – Stoke 0-1 (0-1)
Helyszín: Vicarage Road Vezette: R. Madley
Gólszerzők: ill. Gomes (29. o.g.)
Sárga lapok: Amrabat (24.), Britos (26.,90.), Holebas (40.), Behrami (90+3) ill. –
Kiállítva: Britos (90.) ill.

Watford: Gomes – Britos, Prodl, Kaboul (Kabasele 21.) – Holebas (Ighalo 56.), Capoue, Behrami, Janmaat – Pereyra, Deeney, Amrabat (Okaka 78.) Vezetőedő: W. Mazzari

Stoke: Grant – Johnson, Martins Indi, Muniesa, Pieters – Adam, Imbula – Diouf, Shaquiri, Arnautovic (Crouch 82.) – Walters Vezetőedző: M. Hughes

A találkozó kicsit rozsdásan indult, egyik csapat sem hozta az elvárt színvonalat, nem is igazán tudtak mit kezdeni egymással. Sem a Watford sem a Stoke együttese nem tudott komolyabb lehetőséget kialakítani az ellenfél kapuja előtt. Az első valamirevaló lehetőségből azonban máris gól született a 29. percben. Ekkor egy vendég szögletet követően maradt érthetetlenül egyedül Charlie Adam, aki a kapufára bólintotta a labdát, azonban az onnan Gomes szerencsétlen mozdulatának köszönhetően a hálóban kötött ki. A hálóőr tipikus rosszkor volt rossz helyen szituáció áldozata lett. A folytatásban a Watford próbált volna magasabb fokozatra kapcsolni, azon a Stoke rendre jól zárta a területeket és egyszerűen a hazaiak nem tudtak helyzetbe kerülni. A 90. percben pedig az utolsó sanszuk is elszállt, mikor Britos egy visszahúzást követően kiállítatta magát, ezzel pedig megpecsételve csapata sorsát. A végeredmény tehát 0-1 lett. Győzelmével a Stoke már a 10. helyen van mindössze két pontra a 8. Watfordtól és 3 pontra a 6. Manchester Unitedtól.