PL: Az Arsenal elintézte a Bournemouthot – videóval

A 13. fordulóban az “Ágyúsok” a Bournemouthot fogadták. Arsene Wenger együttese nagyon megszenvedett a masszív középcsapattal és

Helyszín: Emirates Stadium Vezette: M. Jones
Gólszerzők: Sanchez (12.,91.), Walcott (53.) ill. Wilson (23.)
Sárga lapok: Monreal (22.), Sanchez (62.), Gabriel (93.) ill. Cook (4.),Francis (7.), Arter (73.), Smith (80.), Gosling (88.)
Kiállítva: –

Arsenal: Cech – Monreal, Koscielny, Mustafi, Debuchy (Gabriel 16.)- Xhaka, Elneny – Chamberlain (Ramsey 75.), Özil, Walcott(Giroud 76.) – Sanchez Vezetőedző: A. Wenger

Bournemouth: Federici – Smith (Mousset 81.), Francis, Cook, Smith -Gosling, Ake, Arter – King, Wilson (Afobe 63.), Stanislas(Ibe 71.) Vezetőedző: E. Howe

Abba bízhatott a vendég Bournemouth az Arsenal otthonában, hogy az “Ágyúsok” gyenge formája ellenük is folytatódni fog. A mérkőzés elejét az ARsenal irányította, Cook egy gyorsan begyűjtött sárga lap után, egy gólpasszt is elkönyveltetett a neve mellé, más kérdés, hogy ezt Alexis Sancheznek adta egy borzasztó hazaadást követően, amivel az Arsenal gyorsan megszerezte a vezetést. A Folytaásban azonban Mike Jones játékvezető segítségvel viszonylag gyorsan jött az egyenlítés, egy véleményes Monreal szabálytalanságot fújt be a 16-oson belül a sípmester a 22. percben, amit Wilson értékesített is. A folytatásban a vendégek az egyenlítő gólnak köszönhetően felbátorodtak és több gólhelyzetet is kidolgoztak, ám átvenni a vezetést nem tudták. Az Arsenal a félidő végére visszavette a kezdeményezést, ám gólt nem csak kapufát tudtak elérni a hazaiak, így az 1-1-es döntetlennel vonulhattak a felek a pihenőre. A második játékrészben Wenger fiai magasabb fokozatra kapcsoltak és végig irányították a mérkőzést. Ennek először az 53. percben lett eredménye, ekkor Walcott fejelt egy fontost gólt. Ez után értelemszerűen jobban kinyílt a Bournemouth, ám ezt az Arsenal élvezte, de a kontrák befejezése és legtöbbször az utolsó passz sohasem sikerült úgy ahogy kellett volna. Egészen a 93. percig, ekkor ugyanis Özil-Giroud-Sanchez hármas már nem hibázott és eldöntötte a mérkőzést. Özil először zseniálisan passzolt Giroudhoz, a francia pedig megtalálta a középen érkező Sanchez aki nem hibázott üres kapura, így csapata 3. sajátja 2. gólját ünnepelhette. A mérkőzés vége 3-1 az “Ágyúsoknak”, ezzel Wenger csapata továbbra is tapad az élmezőnyre és viszonylag jól kijött az átkozott novemberéből.