Nagyobb helyzetet puskázott el mint Cole Palmerék?!
Erre mondják azt, hogy a “kígyó térről” volt eredményes…
Nem volt feszültségmentes Grzelak visszatérése…
Fernando Diniz nem tudta a Libertadores-kupa után egy évvel a második számú sorozatot is megnyerni…
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
A mumusával találkozott a Barcelona a spanyol bajnokság 32. fordulójában, a mérkőzés pedig nem is okozott csalódást: sok gól, klasszis megoldások és közel sem egyoldalú játék a szombat esti meccsen.
Egy hete kikapott a Malagától a Barcelona, a hét közben a Juventus is átgázolt rajtuk, így érthető az a néhány üresen hagyott szék, ami a Camp Nouban fogadta őket szombat este a Real Sociedad ellen. Gondjaikat csak tetézte, hogy eltiltás miatt nem játszhatott Neymar; Mascherano, Rafinha és Vidal pedig sérülés miatt esett ki Luiz Enrique csapatából. Az ellenfél kiléte sem lényegtelen: a Real Sociedad az elmúlt években számtalanszor tört már borsot a katalánok orra alá, igaz, főleg a saját otthonukban az Anoetában, nem pedig Barcelonában, ahol már jó ideje nem tudtak nyerni.
Az első percek azt mutatták, hogy ez a nyeretlenség most megszakadhat. Eusebio komoly letámadással lépett fel korábbi egyesülete ellen (a Barca B padjáról ült át a Sociedadhoz) és ez nem esett jól a hazaiaknak. A Barca gyakran beszorult saját kapuja elé és próbálták megúszni a kék-fehérek rohamait – ezt egy darabig sikerrel is tették. Néhány perc elteltével aztán már a Messi-vezette hazai támadósor is jelezte, hogy ők is itt vannak. Sokat elmond a szituációról, hogy a Barca szabálytalankodott többet és a lövések számában a vendégek domináltak – ebből is jól kirajzolódik, hogy itt egyértelműen a baszkok uralták a játékot.
Negyed óra elteltével aztán – ahogy azt sejteni lehetett – elkezdett fáradni a Sociedad és megjelentek az első könnyed hibák is. A 17. percben aztán az első ilyen figyelmetlenséget kíméletlenül ki is használta a Barca: Alcacer szerzett labdát, onnan Suarez és Messi volt a labda útja. Az apró termetű argentinnak elég volt csak egy picike hely és 20-ról kíméletlenül be is vágta a labdát. Lépéshátrányba került a Real Sociedad. Ez pedig azt a forgatókönyvet eredményezte, amire Lucho is annyira alapozott a hazai padon, vagyis hogy innentől már nem nekik kellett kezdeményezni és nyugodt szívvel alapozhattak a szerzett kontrák után vezetett gyors ellenakciókra.
Tényleg nem ők irányították a játékot, de az ő akaratuk érvényesült. A Sociedad támadott ugyan, de ha sikerült is olykor komoly helyzetet kialakítaniuk, azt támadóik rendre elpuskázták. Ezzel szemben a gránátvörös-kékek támadói gólra éhesen ólálkodtak legelöl és igyekeztek lecsapni minden lehetőségre, ám a második gól kétségtelenül nehezen született meg. Kezdett lenyugodni a meccs, hogy aztán a félidő végén megnyíljanak a gólcsapok: egy újabb Alcacer-Suarez-Messi összjáték végén, egy elég ügyefogyott góllal, de összejött a két gólos különbség és akár azt is gondolhattuk volna, hogy szinte vége a meccsnek.
Aztán percekkel a szünet előtt végül eredményesen zárult a sokadik Sociedad-lehetőség, habár a gólt konkrétan nem ők szerezték: a beadott labda Umtitiről pattant a kapuba, így ismét csak egy volt a különbség. Két perccel később aztán jött a válasz: Alcacer jó érzékkel fejezte be az akciót és ismét megnyugtathatta volna a kedélyeket, ám itt még a dolgoknak nem volt vége. A hármas sípszó előtti ráadásban Xabi Prieto vette be a kaput, kialakítva a 3-2-es félidei eredményt. 9 perc alatt 4 gól – nem semmi volt a termés. Az egy gólos különbség azt jelentette, hogy még nem dőlt el semmi, vagyis a Barcának kellő körültekintés mellett lehetett csak módja az idő húzásának.
A fordulás után aztán már mindkét védelem összekapta magát és jóval kiegyensúlyozottabb lett a játék. Lassault a tempó, kevesebb lett a hiba, de a kockázat is. Idővel aztán egyre inkább érződött, mennyivel jobban akarja ezt és mennyire rámenős a San Sebastian-i gárda. Nem egyszer sikerült zavarba hozniuk a Barcelona hátsó alakzatát, a hazaiak kis híján el is szórakozták az akkor már nem túl nagy előnyüket. Erre az volt Lucho reakciója a padról, hogy beküldte Andres Iniestát, akitől egy kis ötletet várt a támadójátékban Andre Gomes helyén. A pozitív hatás érezhető volt, de mind a két kapu előtt akadt még történés a hajrában.
A Barca és a Sociedad is ráment az utolsó, mindent eldöntő gól megszerzésére, ám nem jártak sikerrel. Nagy helyzetek pedig akadtak, az eredmény viszont nem változott, így a vége 3-2 lett a Barcelonának, ami összességében egy megérdemelt siker a részükről. Habár nem voltak túl magabiztosak, hozták a három pontot a riválissal szemben és tartják a lemaradásukat a Real Madriddal szemben. A Sociedad pedig a vereség ellenére bizonyította hogy egy jó csapat és nem véletlenül harcolnak ők az európai kupás helyekért.
https://www.youtube.com/watch?v=5erS086vkkk
Barcelona – Real Sociedad 3-2
G.: Messi (17., 37.), Umtiti (42.), Alcacer (44.), Xabi Prireto (45+1.)
Barcelona: ter Stegen – Jordi Alba, Umtiti, Pique, Sergi Roberto – Andre Gomes (Iniesta), Busquets, Rakitic – Alcacer (Denis Suarez), Luis Suarez, Messi. Edző: Luiz Enrique.
Real Sociedad: Rulli – Yuri Berchiche, Inigo Martinez, Raul Navas, Zaldua – Zurutuza (Granero), Illarramendi, Xabi Prieto – Oyarzabal, Willian Jose (Jon), Vela (Canales). Edző: Eusebio.
Baranyai Balázs
Nagyobb helyzetet puskázott el mint Cole Palmerék?!
Erre mondják azt, hogy a “kígyó térről” volt eredményes…
Nem volt feszültségmentes Grzelak visszatérése…
Fernando Diniz nem tudta a Libertadores-kupa után egy évvel a második számú sorozatot is megnyerni…
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára
Az olasz szakember szerint nem bebetonozott a francia helye a csatárpozícióban
Ritkán látható helyzetet puskázott el a Chelsea két angol válogatottja…
A 17 éves Ethan Nwaneri meglőtte első Premier League gólját…
Tovább folytatódik a hullámzó teljesítmény…
Lionel Messi véleményét kérték ki az új edző személyéről
José Mourinho csapata második a bajnokságban…
A vendégek végül 9 emberrel fejezték be a találkozót…
A hazai együttes a hosszabbításban tudott szépíteni…
Az olasz szövetségi kapitány osztotta meg gondolatait…
Akár már januárban léphetnek a “vörös ördögök” az új vezetőedző kérésére…