Szuhodovszki a véghajrában elvett két pontot korábbi csapatától!
A hétfőn pályára lépő Honvéd biztosan marad sereghajtó…
Az éllovas legfőbb üldözői sem hibáztak…
A DVTK igen komolyan meglepte a Fradit…
Kiváló formában vannak a firenzeiek…
Így már 8 pontosra nőtt Arne Slot együttesének előnye!
Kilőtte a bal felsőt a magyar válogatott csapatkapitánya
A Real Madrid elnöke a két szövetséget okolja a rengeteg sérülés miatt
Az atomvárosiak nem tudták kihasználni az emberelőnyüket…
Akárcsak a labdarúgó között, úgy természetesen az edzők között is komoly a szakadék. A hétköznapi szurkolók többsége leginkább az olyan trénerek emlékszik vissza az évek múltával, akik rengeteg trófeát nyertek el pályafutásuk során, de igaz ez például a szakmabeliekre is. Nos, legújabb cikksorozatukban szeretnénk rávilágítani arra, hogy az edzői zsenialitás nemcsak a begyűjtött kupák számától függ…
Cikksorozatunk tizenharmadik részében egy olyan úriember kerül bemutatásra, aki az eddigi “főszereplőktől” mondhatni jócskán eltér abból a szempontból, hogy ő nemcsak klub, hanem válogatott szinten elért egyet, s mást. Nos, ő nem más, mint Guus Hiddink.
Guus Hiddink menedzseri karrierje 1982 nyarán vette kezdetét, igaz eleinte másodedzőként dolgozott. Először 1982-1984-ig a De Graafschapnál töltötte be ezt a posztot, majd 1984-1987 márciusáig a PSV Eindhovennél. Az 1986/1987-es idény közben edzőváltás történt a PSV-nél, a távozó Jan Reker helyét pedig Guus Hiddink örökölte meg. Az ifjú holland tréner remekül kezdett, hiszen rögtön bajnoki címre vezette a PSV Eindhovent. A következő szezonban még komolyabb sikert ért el, hiszen tanítványaival elhódította a bajnoki címet, a Holland Kupát és a BEK-et is, azaz az eindhoveni alakulat triplázni tudott. Az utolsó két esztendejében két Holland Kupát és egy bajnoki címet nyert el a csapattal.
Guus Hiddink 1990 nyarától külföldön kezdett el dolgozni. Első megállóhelye a Fenerbahce volt, ahol egy évet töltött el. Nos, ez az egy esztendő nem sikerült túl fényesre, hiszen a Fenert a bajnokságban még dobogóra se tudta felvezetni, míg az UEFA-kupából gyorsan búcsúztak. Ezt követően 1991 nyarán a Valencia élére nevezték ki, az 1991/1992-es és az 1992/1993-as idényben rendre a negyedik helyre vezette a “denevéreket”, az 1993/1994-es szezon során menesztették, ám a helyére kinevezett edző nem váltotta meg a világot, így a kiírás végéhez közeledve visszahívta a Valencia.
Guus Hiddinket 1995 januárjában kinevezték a holland labdarúgó-válogatott élére. A nemzeti csapatnál remek munkát végzett, hiszen az 1996-os Európa-bajnokságon a legjobb 8 közé jutotta tanítványait, majd az 1998-as Világbajnokságon a negyedik helyre vezette legénységét.
A holland menedzser a Vb-t követően a Real Madrid élére került, ahonnan a szezon közben menesztették, bár ennek ellenére a “királyi gárdával” így is nyert egy trófeát, egész pontosan a Világkupát. Legközelebb közel egy esztendővel később kapott munkát, a 1999/2000-es idényben a szorult helyzetben lévő Real Betis irányítását vehette át. Nos, a holland trénernek végül nem sikerült bent tartania az együttest a La Ligában.
Guus Hiddink 2000 nyarán a dél-koreai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya lett. Ezt a posztot egészen 2002 nyaráig töltötte be. A holland menedzser nem kis meglepetésre a negyedik helyre vezette Dél-Koreát a Világbajnokságon. Ezt követően visszatért korábbi sikerei helyszínére, azaz a PSV Eindhoven élére. A második ciklus négy esztendeig tartott, ez idő alatt három bajnoki címet és egy Holland Kupát gyűjtött be a csapattal. Közben 2005-ben kinevezték az ausztrál labdarúgó-válogatott élére, Guus Hiddink 2006 nyarán töltötte be itt a szövetségi kapitány pozíciót, a Világbajnokságon a legjobb 16 közé vezette az ausztrál nemzeti csapatot.
Guus Hiddink 2006 nyarától az orosz labdarúgó-válogatott szövetésig kapitánya lett. Az orosz nemzeti együttes élén egész 2010-ig dolgozhatott, a 2008-as Eb-n nem kis meglepetésre az elődöntőig vezette tanítványait, a 2010-es Vb-re viszont nem sikerült kivezetnie a válogatottat.
Közben ideiglenesen kinevezték a Chelsea élére. A londoni “kékeknél” fantasztikus munkát végzett, irányításával mindössze egyszer kapott ki a fővárosi gárda, ráadásul a Chelsea-vel elnyerte az FA-kupát is. Guus Hiddink ezt követően dolgozhatott még az Anzsi élén illetve egy rövidebb ideig visszatérhetett a holland válogatott és a Chelsea élére is.
Németh Boldizsár
Szuhodovszki a véghajrában elvett két pontot korábbi csapatától!
A hétfőn pályára lépő Honvéd biztosan marad sereghajtó…
Az éllovas legfőbb üldözői sem hibáztak…
A DVTK igen komolyan meglepte a Fradit…
Kiváló formában vannak a firenzeiek…
Így már 8 pontosra nőtt Arne Slot együttesének előnye!
Kilőtte a bal felsőt a magyar válogatott csapatkapitánya
A Real Madrid elnöke a két szövetséget okolja a rengeteg sérülés miatt
Az atomvárosiak nem tudták kihasználni az emberelőnyüket…
Nagyobb helyzetet puskázott el mint Cole Palmerék?!
Erre mondják azt, hogy a “kígyó térről” volt eredményes…
Nem volt feszültségmentes Grzelak visszatérése…
Fernando Diniz nem tudta a Libertadores-kupa után egy évvel a második számú sorozatot is megnyerni…
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára