Egészen elképesztő, negatív spirálba került…
Tavaly szeptemberben vette át a gyeplőt…
A Crystal Palace és a Fulham mutat érdeklődést a labdarúgó iránt…
Hasonló még nem volt példa az egyre növekvő ligában…
Tájékoztatást adott sérültjeiről a DVSC…
Nehéz ellenfelek következnek…
Az elmúlt hónapokban többször is úgy nézett ki, hogy távozik a szezon végén…
A három pontot is begyűjtötték, amivel tovább üldözik a bajnoki címet…
Csökkent az éllovas előnye…
A Wolfsburg javított és utolérte az AS Romát…
Oroszország első alkalommal rendez komolyabb futball tornát, és ez jó felvezetésnek fog bizonyulni a jövő évi világbajnokságra is. Az országon belül nagyok a távolságok, így az is kulcsfontosságú lesz, hogy a csapatok gyors és kényelmes szállítását hogyan oldják majd meg az egyes helyszínek között.
Szentpétervár – Zenit Arena
Az ország második legnagyobb városának számít Moszkva után 5.1 millió lakosával. 1703-ban alapították. A Néva-folyó torkolatában, a Finn-öböl partján helyezkedik el. 1914 és 1924 között a Petrográd, majd 1924 és 1991 között Leningrád nevet viselte a város.
A stadion 69 ezer ember befogadására képes. Ez a létesítmény Oroszország „problémás gyermeke”. Az építését technikai gondok és korrupció övezte. A FIFA megfigyelői megállapították, hogy az észak-koreai vendégmunkásokat embertelen körülmények között dolgoztatták. A fizetésük egy részét fel kellett ajánlaniuk önkéntesen a rezsimnek. 24 órás megfigyelés alatt álltak, és még szabadnapot sem kaptak.
Miután elkészült a stadion sem szűntek meg a gondok. Tavasszal a gyep sínylette meg a bajnoki találkozókat, amiket itt rendeztek, így ezt cserélni kellett. A vezetés reméli, hogy az Oroszország – Új-Zéland nyitó mérkőzésen már nem akad több gond a létesítménnyel.
Szentpétervár Moszkvából repülővel közelíthető meg. Sapsan vonattal pedig 4 óra alatt lehet megtenni a távot a két város között.
Kazan – Kazan Arena
Kazan Tatárföld fővárosa. Több, mint egymillió ember lakik itt. Ez az ország egyik legrégebbi települése. 1005-ben bolgártörök törzsek alapították. Az aréna a 2018-as világbajnokságra készült, és 45 ezer ember befogadására képes. A rendezők remélik, hogy a konföderációs kupa során nem fog az előfordulni, mint áprilisban az egyik bajnoki mérkőzésen. A Rubin Kazan csapott össze az FC Krasnodar csapatával, és a találkozóra csupán 3041 ember volt kíváncsi. Ezzel sikerült elérni azt, hogy megrendezzék az egyik legkisebb érdeklődést kiváltó mérkőzést az országban. A két bajnoki cím, és annak ellenére, hogy néha nagyobb európai csapatok fölött is diadalmaskodik az együttes, a futball nem annyira népszerű ebben a városban. Moszkvából a város egy 90 perces repülőúttal, vagy egy éjszakán át tartó vonatúttal érhető el.
Sochi – Fisht Stadion
Síparadicsom és tengerpart, Szoci erről a két dologról a legismertebb, és az egyik legkedveltebb hely a turisták körében. A rendezők remélik, hogy a 47700 férőhelyes Fisht stadion éppen ezért, mert a hely nem csak a futball miatt vonzó tömve lesz drukkerekkel. A kilátás is pazar. Egyik oldalt a Kaukázus, míg a másikon a Fekete-tenger látható.
A stadiont azért építették, hogy otthont adjon a 2014-es téli olimpia nyitó- és záróeseményének. Ezt követően három évig üresen állt, és ezután alakították úgy át, hogy futballmérkőzéseket lehessen benne rendezni. Márciusban játszották le itt az első mérkőzést. A kapuk mögé telepítettek székeket, azonban ezekre a helyekre nem kelt el minden jegy, mivel a munkálatokat nem minden szektorban tudták befejezni. Szocsi egy rövid repülőútra található Moszkvától, vagy a kalandvágyó drukkerek akár vonattal is megközelíthetik, azonban ez egy napot fog igénybe venni.
Moszkva – Szpartak Arena
Moszkvában a figyelem most nem a Luzhniki stadionra irányul, ami otthont adott az 1980-s olimpiának, illetve a 2008-as Bajnokok Ligája döntőjének. Az arénát felújítják, hogy meg tudják itt rendezni a jövő évi világbajnokság döntőjét. A konföderációs kupa idejére a Szpartak Moszkva stadionja kerül reflektorfénybe. A 12 vb-stadion közül ez volt az egyetlen, ami nem állami pénzből épült, ez a olaj-milliárdos Szpartak elnöknek köszönhető. 2001 után ismét bajnoki címet ünnepelhetett a Szpartak Moszkva, így nem csoda, hogy magas volt a nézőszám a bajnoki mérkőzéseken. A városi rivális CSZKA-t előzték meg a pontvadászatban.
képek: zenit.ru, stadiums.at.ua, wikimedia.org, aecom.com
Nagy Gábor
Egészen elképesztő, negatív spirálba került…
Tavaly szeptemberben vette át a gyeplőt…
A Crystal Palace és a Fulham mutat érdeklődést a labdarúgó iránt…
Hasonló még nem volt példa az egyre növekvő ligában…
Tájékoztatást adott sérültjeiről a DVSC…
Nehéz ellenfelek következnek…
Az elmúlt hónapokban többször is úgy nézett ki, hogy távozik a szezon végén…
A három pontot is begyűjtötték, amivel tovább üldözik a bajnoki címet…
Csökkent az éllovas előnye…
A Wolfsburg javított és utolérte az AS Romát…
A transfermarkt 45 millió euróra becsüli a piaci értékét!
Különleges mérföldköveket hozott az argentin győzelem…
Eredetileg november végén szerettek volna visszatérni a stadionba
A Sportdöntőbírósághoz fordulhatnak…
Spanyol klub is érdeklődik iránta
Korábban nagyon közel állt ahhoz, hogy a torinói klub játékosa legyen
Jövő nyáron lejár a szerződése, így ingyen érkezhetne a csapathoz!
Szép gesztus a németek szövetségi kapitányától
Kanada kettős győzelemmel lett elődöntős…
Gera Dániel szerint jó volt a csapatösszhang, míg Kata Mihály bizonyítani akart Marco Rossinak
Kevés lehetőséget kap Carlo Ancelottitól, így akár kapóra is jöhet számára a kölcsönjáték…