Újpest – Pécs 4-2 – vége

Köszöntjük kedves olvasóinkat az OTP Bank Liga 24. fordulójának mai második találkozójáról a Szusza Ferenc stadionból, ahol az Újpest a Pécs együttesét fogadja.

A két együttesnek ez lesz a 93. egymás elleni bajnoki mérkőzése. A lilák eddig 49 győzelmet értek el, míg a pécsiek mindössze 18 alkalommal diadalmaskodtak, valamint 25 találkozón döntetlenre végeztek a felek. A két csapat mérkőzéseinek gólkülönbsége 156-85 az Újpest javára.

Az idő kiváló, kellemesen langyos, igazi futballidő.

Újpest Pécs 4-2 (3-1)
Szusza stadion,  2347 néző, vezeti: Farkas Ádám (Kispál Róbert, Bozó Zoltán)

Újpest: Balajcza – Szélesi, Vermes, Antón, Iandoli – Vasiljevic, Balogh B. – Simon K., Kabát, Christ – Moraes
Pécs: Dibusz – Lázár, Balogh B., Lantos, Gaál M. – Koller K. – Nagy O., Akassou, Horváth A. (Simon A., 55.), Wittrédi – Grumic

g.: Kabát (1., 7, – a második 11-esből), Moraes (19.), Vasiljevic (79.) ill.: Wittrédi (34., 11-esből), Simon A. (81.)
s.: Gaál M. (7.), Grumic (25.), Vermes (34.), Lantos (38.), Akassou (48.), Moraes (48.)

Eltiltottja egyik együttesnek sincs, ellenben hazai oldalon Nikolas Proesmans továbbra is lábadozik keresztszalag-szakadásából, míg Bavon Tshibuabua combizomszakadása miatt nem lehet itt.

A hazaiak a szokásos lila-fehér szerelésükben, míg a pécsiek piros felsőben, fekete nadrágban lépnek pályára.

90+3. perc: Itt a vége. Kitűnő mérkőzésen megérdemelt hazai siker született. A vége 4-2.

90+1. perc: Balogh Balázs helyett Mihajlovic a liláknál.

90. perc: Három minutum a ráadás.

81. perc: Christ helyett Erős Ronald a pályán a hazaiaknál.

81. perc: Simon Attila szinte azonnal kihasználja a lila védők hibáját, és az elcsúszó Antón mellett megszerzi csapata második gólját. 4-2.

80. perc: Pécsi cserék: Grumic le, Uzoma be; Akassou helyett, dr. Horváth Zsolt.

79. perc: Vasiljevic fejesgóljával már három közte. Jobb oldali szöglet után a szerb középpályás emelkedett a legmagasabbra, és a bal alsóba bólintott. 4-1.

77. perc: Újabb Bruno Moraes helyzet marad ki Iandoli beadása után.

76. perc: Moraes emelte át Dibuszt, de  kaput is jócskán.

74. perc: A legnagyobb pécsi helyzet maradt ki! Simon elé fejelték vissza a labdát, ám a csatár előbb a gólvonalon álló védőbe, majd a kapufára végül az oldalhálóba lőtte a játékszert. A vendégeknek ezen az estén semmi sem sikerül.

Közben kiírják a hivatalos nézőszámot, amely 2347 főt tesz ki.

68. perc: Simon krisztián helyett Remili a pályán.

67. perc: Grumic visszaemelt labdáját Simon lőhette kapura, azonban a gólvonalon álló Antón kifejelte azt. A szöglete ismételten nem hordozott magában veszélyt.

63. perc: Újabb újpesti lehetőség, amit Dibusz hatástalanít. A szöglet veszélytelen.

59. perc: Simon is gólt szerezhetett volna, ám nemes egyszerűséggel Balajcza kezébe emelte a labdát.

58. perc: Vasiljevic jobb oldali beadása után kabát fejelhetett teljesen tisztán, azonban Dibusz leért a labdára.

56. perc: gyorsan elvégzett pécsi szöglet után középről érkezett lövsét védett Balajcza, az esetnél megsérült Grumicot ápolni kellett.

55. perc: Az első csere mérkőzésen: Horváth Adrián helyett Simon Attila folytatja.

54. perc: Simon futotta a pécsiek jobbhátvédjét, centerezését Moraes lőtte Dibuszba.

53. perc: Kabát bal oldali szabadrúgását Dibusznak kellett védenie.

51. perc: Simon Krisztián a jobbnál is jobb pozíciót keresett a lövéshez, egészen addig, amíg a piros mezesek szerelték.

50. perc: Grumic tette vissza lövésre a labdát, azonban Wittrédi jócskán célt tévesztett.

48. perc: Akassou és Mores is sárga lapot kapott kakaskodásért, de újpesti szabadrúgás. Kabát lövését Akassou bólintotta ki.

47. perc: Vasiljevic lövése kerülte alig a pécsi kapu bal felső sarkát.

46. perc: A pécsiek kezdik a második félidőt.

Ellentmondást nem tűrően kezdett az Újpest, aminek következtében már az első percben gólt ünnepelhetett a lila tábor. A gól után nem vett vissza Leliévre együttese, hanem megpróbált újabb gólt szerezni, ami tizenegyesből sikerült a hetedik percben. A kétgólos vezetés tudatában kissé megnyugodhattak Kabáték, mert a Pécs kijött a szorításból, ami ígéretes támadásokban is megmutatkozott, ám helyzetig nem jutottak a vendégek, majd Moraes gólja után jegyezhettünk fel több pécsi helyzetet, de gólt csak tizenegyesből tudott szerezni Wittrédi révén a vendégcsapat. Megérdemelt az Újpest ilyen arányú vezetése.

45. perc: Ebben a pillanatban kitör a szünet. A félidőben 3-1-es újpesti vezetéssel vonulnak szünetre a csapatok.

44. perc: Kabát bal oldali szöglete veszélyesen csapódott kapu elé, Dibusznak minden tudására szüksége volt a hárításhoz.

41. perc: Simon Moraes összjáték után utóbbi lőhetett, ám gyenge lövését Dibusz fogta.

38. perc: Kabát elleni szabálytalanságért kap sárga lapot a pécsi Lantos Levente.

34. perc: Tizenegyes a Pécsnek! Grumic esett el Vermes Krisztián mellet, a lilák védője sárgát kapott. Wittrédi lazán, amolyan panenkásan emelte Balajcza kapujába a labdát. 3-1

31. perc: Wittrédit hagyták lőni tizenkilencről, a pécsi középpályás azonban inkább emelt, de jócskán mellé.

25. perc: Grumic esett el a tizenhatos előtt, Farkas Ádám úgy ítélte meg, hogy a pécsi játékos műesést produkált, így sárgát adott a csatárnak, és kifelé járt a szabadrúgás.

24. perc: Nagy helyzet maradt ki. Egy keresztbe ívelt labda mindenki előtt elment, de valakin megpattant, így szögletet rúghatott a Pécs, ám veszélytelen volt.

22. perc: Wittrédi szabadrúgását a kapufa segítségével hárította Balajcza. Marad a három-nulla.

19. perc: Itt a harmadik is. Újabb bal oldali támadás után Simon fejelte vissza középre Kabát labdáját, és a védők közül kibújó Moraes belepiszkált a labda útjába, amely a kapuba csorgott. 3-0

18. perc: Iandoli keményen lőtte középre a labdát, Kabát estében lőtt kapura, Dibusz nagyot védett. Az ellentámadásból Grumic löketét védte Balajcza.

16. perc: Moraes labdáját Balogh Balázs lőtte az oldalhálóba, közel volt a harmadik.

7. perc: Immár kettővel mennek a hazaiak. Gaál Miklós lökte az egyik újpesti játékost a tizenhatoson belül, amiért a pécsi védő sárgát, az lilák tizenegyest kaptak. Kabát higgadtan helyezett a jobb sarokba, megszerezve pályafutása 100 NB I-es gólját. 2-0.

1. perc: Az Újpest kezdte a mérkőzést, és rögtön az első támadásból Kabát révén vezetéshez jutott a hazai együttes. Vasiljevic a tizenhatos előterében lövés helyett önzetlenül passzolt Kabáthoz, a támad 18 méterről kilőtte a jobb sarkot. 1-0.