Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Legek a La Liga nyári átigazolási időszakáról

Spanyolországban szeptember 1-jén zárult a nyári transzferidőszak, ahol több érdekes üzlet is született. Megdőlt a mindenkori átigazolási rekord, voltak nagy távozók és érkezők is, de olyan klub is, ami egyáltalán nem igazolt. Most a legérdekesebb átigazolásokat mutatjuk be a spanyol bajnokságban. 

A legdrágább távozó: Neymar – 222 millió euró Barcelona -> PSG

Képtalálat a következőre: „neymar psg”

Nemcsak a legdrágább, de a legváratlanabb igazolás is. Júniusban még egyetlen Barcelona drukker sem gondolta volna, hogy szétszakad a hírhedt MSN. Aztán júniusban megjelentek a pletykák a sportsajtóban, hogy Neymar nem érzi jól magát a Barcelonánál, és hogy a PSG érdeklődik iránta. Néhány héttel később az egész valósággá vált, és Neymar elhagyta a Barcelonát úgy, hogy közben minden idők legdrágább transzferét hajtotta végre, mivel a párizsi klub kifizette érte a 222 milliós kivásárlási árát. A katalánoknak így a brazil nélkül kell harcolniuk a bajnoki és a BL-címért.

A legdrágább igazolás: Ousmane Dembele – 105 millió euró: Borussia Dortmund -> Barcelona

Képtalálat a következőre: „dembele barcelona”

Neymar távozásával szüksége volt egy hasonló képességű támadóra a Barcelonának. Dembele már a nyár elején szóba került a sportsajtóban, majd arról jöttek a hírek, hogy nem jelent meg a Dortmund edzésén, mert az átigazolásáról tárgyal a Barca képviselőivel. Augusztus végére ez az ügy is lezárult, és Dembele lett a Barcelonam és egyben a La Liga legdrágább igazolása 105 millió euróért.

A legtöbbet költő klub: Barcelona – 192,5 millió euró

Képtalálat a következőre: „barcelona semedo paulinho deulofeu”

A katalán klub viszont nem csak a francia szélsőt vásárolta meg a nyáron. Először Marlon érkezett 5 millió euróért, igaz őt köcsön is adták a Lyonnak a nyár végén. A következő Gerard Deulofeu volt, akinél aktiválta a Barcelona a 12 millió eurós visszavásárlási opciót. Őt követte a portugál jobbhátvéd, Nelson Semedo, akit 30,5 millió euróért igazoltak le a Benficától. Végül pedig 40 millió euróért érkezett a kínai bajnokságból a brazil Paulinho.

A legkevesebbet költő klub: Athletic Bilbao & Las Palmas- 0 euró

Képtalálat a következőre: „athletic bilbao”

Két olyan klub is van, amik egyetlen centet sem költöttek játékosokra, ilyen az Athletic Bilbao és a Las Palmas. A baszk klub továbbra is tartja a hagyományát, hogy csak baszk származású játékosokat igazol le, így a nyáron csak az akadémiájukról vittek fel játékosokat a felnőtt csapatba, és visszahívták a kölcsönben lévőket. A Las Palmasnak nincsenek ilyen tradíciói, helyette ingyen igazoltak, vagy kölcsönbe érkeztek játékosok. Az egyikük Loïc Rémy, aki a Chelsea-ből jött ingyen.

A legtöbb bevételt szerző klub: Barcelona – 226 millió euró

Képtalálat a következőre: „barcelona 222 million”

Neymar 222 milliós kivásárlási árának kifizetésével egyértelmű, hogy a Barcelonának volt a legtöbb bevétele a nyáron. Azonban csak 4 millió euróval tudták ezt kiegészíteni Cristian Tello eladásával. Jeremy Mathieu és Jordi Masip ingyen távozott, Samper, Munir, Douglas és Marlon pedig kölcsönbe kerültek.

A legkevesebb bevételt szerző klub: Athletic Bilbao & Leganes & Girona – 0 euró

Képtalálat a következőre: „athletic bilbao”

Az Athletic Bilbao az egyetlen klub, aminek nem csak kiadása, de bevétele sem volt, mivel nem adtak el senkit. Ugyanez igaz a Leganes-re, illetve a katalán újonc Gironára is, viszont ők erősítették a csapatukat.

Legpozitívabb mérleg: Real Madrid – plusz 76 millió euró 

Névtelen222

Ismét “galaktikus” igazolás nélkül zárta a Real Madrid a nyári átigazolási időszakot, ráadásul a legpozitívabb mérlegük is nekik volt a zárás után. A távozók – Morata, James, Danilo, Mariano, Diego Llorente, Burgui – árából összesen 123 millió euró bevételük volt. Mellé nem igazoltak nagy neveket, inkább a fiatal spanyol tehetségekbe invesztáltak: Theo Hernandez 30 millió euróért érkezett az Atletico Madrtidtól, Dani Ceballos pedig a Betist hagyta el a királyi gárda kedvéért, mindössze 16,5 millió euróért. Ez összesen 46,5 millió euró, ami jócskán kevesebb, mint a bevételeik összege.

Legnegatívabb mérleg: Valencia – minusz 17,35 millió euró

Képtalálat a következőre: „valencia fc”

A Valenciánál nagy szükség volt az újításra, és ez meglátszik a kiadási oldalukon is. Összesen 36 millió euróért vásároltak, ebből Simone Zaza a legdrágább a maga 16 millió eurójával, akit a kölcsön után végleg megvettek a Juventustól. A bevételi oldalon azonban csak 18,65 millió euró van, amelyből a legdrágább Mathew Ryan kapus eligazolása volt 6 millió euróért.

Last minute igazolás: Andreas Pereira & Gonçalo Guedes – Valencia

A Valencia a zárás előtti utolsó percekben véglegesítette mindkét játékos kölcsönszerződését. A 21 éves támadó középpályás Pereira a Manchester Unitedtól érkezett, míg a portugál Gonçalo Guedes a Paris Saint-Germain alkalmazásában áll, és nagy tehetségnek tartják, ám Mbappe érkezésével biztosan nem lett volna helye a felnőtt keretben. Guedes januárban csatlakozott a párizsi klubhoz 30 millió euró ellenében.

Legfiatalabb igazolás: Federico Valverde – 18 éves

Képtalálat a következőre: „federico valverde”

Frederico Valverde a Real Madrid fiókcsapatának, a Castillának a tagja volt.  Az uruguayi középpályás kölcsönbe került a Deportivo La Corunához a szezonra. A játékos mindössze 18 éves, de már a felnőtt kerettel fog játszani A Corunában.

Legidősebb igazolás: Gorka Iraizoz – 36 éves

Képtalálat a következőre: „Gorka Iraizoz”

A rutinos spanyol Gorka Iraizoz 2007 óta volt az Athletic Bilbao kapusa, ahol egészen az előző szezonig az első számú hálóőrnek is számított, ám jött a nagyon tehetséges és nagyon fiatal Kepa Arrizabalaga, és kiszorította őt a kezdőből. Iraizoz nem akart tovább másodhegedűs maradni, ráadásul a szerződése is lejárt, így ingyen igazolt az újonc Gironába.

Sz.A.