Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Az év legrosszabb tizenegy játékosa

Tegnap este megszavazták az év álomcsapatát, ahol a legjobb tizenegy játékos kapott helyet posztjának megfelelően. A spanyol Marca egy kis csavart vitt a történetbe, és ezzel szemben összeállította az év legrosszabb csapatát. 

15087630533582

Forrás: Marca

Nem csak az év legjobb játékosaiból, hanem a legrosszabbakból is össze lehet állítani az “év csapatát”. 2017-ben több játékosnak sem sikerült hozni azt a szintet, amit elvártak tőle, ilyen vagy olyan okokból. A Marca hozott le egy olyan kezdő tizenegyet, ahol ezeket a játékosokat gyűjtötte egy csokorba.

KAPUS: Claudio Bravo (Manchester City)

Bravo első számú kapus szeretett volna lenni, ezért a Barcelonából a Manchester Cityhez igazolt. Már az első mérkőzésein látszott, hogy gondok lesznek, olyan gólokat kapott, amelyeket topkapusként nem lett volna szabad, sőt még egy tizenhatoson kívüli kezezésért is kiállították. A szezon végére Pep Guardiola inkább a csapat második számú hálóőrét, Caballerót vetette be a Premier League meccseken is, a nyáron pedig megvásárolta Európa egyik legígéretesebb kapus tehetségét, Edersont a Benficától. Bravo a szezont már a kispadon kezdte meg második számú hálóőrként, és eddig csak két mérkőzésen jutott szerephez.

VÉDŐK: Jeremy Mathieu (Barcelona/Sporting CP)

A francia védő és a Barcelona közös története még mindig sokak számára érthetetlen, de a Mathieu így is három évig volt a katalán klub játékosa. A legutóbbi szezonjára viszont eldurvult a helyzet a játékos és az edző között, így a védő az idény hajrájára már a keret tagja sem volt. A játékos a nyáron a Sportinggal együtt edzett, pedig hivatalosan még a katalán klub kötelékébe tartozott. Az ügy végül úgy oldódott meg, hogy Mathieu és a Barcelona közös megegyezés alapján felbontotta a szerződést, így ingyen igazolhatott a portugálokhoz.

John Stones (Manchester City)

Stones a világ egyik legdrágább védőjeként, 55 millió euróért igazolt a Manchester Cityhez az Evertontól 2016-ban. Nagyok voltak az elvárások vele szemben, főleg az érte kifizetett összeg miatt. Pep Guardiolától azonban nagyon kevés lehetőséget kapott  a szezon elején, de az idény végére egyre többször léphetett pályára kezdőként. Ennek ellenére teljesítményével voltak gondok, és maga a játékos is csalódásnak nevezte az első szezonját Manchesterben.

Fabio Coentrao (Real Madrid/Sporting CP)

Coentrao előző szezonjáról nehéz beszélni, mivel lényegében nem is volt neki. A portugál balhátvéd visszakerült a Real Madridhoz a Monacótól 2016 nyarán, de még akkor is sérüléssel bajlódott. Felépülése több hónapig tartott, és először októberben lépett pályára a Cultural Leonesa elleni Király-kupa mérkőzésen csereként. Ezenkívül még öt meccsen lépett pályára, az egyiken ráadásul még egy tizenegyest is összehozott az ellenfélnek, viszont a La Ligában szerzett egy gólt a kieső Granada ellen. A szebb napokat is látott védő nagyon sérülékeny, ami már nagy nyomot hagyott a játékán az elmúlt években. A Real Madrid azonban még nem mondott le róla, jelenleg Mathieu csapattársaként, kölcsönben szerepel a Sportingban.

KÖZÉPPÁLYÁSOK: Andre Gomes (Barcelona)

Luis Enrique saját maga kérte a portugál középpályást, így le is igazolták a Valenciától 35 millió euró ellenében. Gomes teljesítménye hagyott némi kivetnivalót maga után, egyszerűen nem sikerült felvennie a Barcelona játékstílusát, azonban szinte az egész szezonban kezdőként számított rá Luis Enrique,  pedig az év legrosszabb spanyol igazolásának tartják. A szurkolók nagyon várták nyáron a hírt, hogy végre eladták a játékost, de ez nem történt meg. Az vigasztalhatja őket, hogy a Barcelona új edzője, Ernesto Valverde sokkal kevesebb lehetőséget ad neki eddig mint elődje.

Nico Gaitán (Atletico Madrid)

Diego Simeone is nagy reményeket fűzött a Benficától érkező Gaitanhoz, hogy ő lesz az, aki feldobja egy kicsit az Atletico középpályáját, de a nagy áttörés nem történt meg. 25 millió euróért vásárolták meg a portugál klubtól, de legtöbbször csak csereként játszott, vagy egyáltalán nem. Koke társának szánták, de még mindig csak a spanyol tud valami kreativitást vinni játékba. Gaitán szenvedése az új szezonban is folytatódott, így most sem kap túl sok lehetőséget Simeonétól, akinek a FIFA eltiltása miatt minden emberére szüksége van.

Grzegorz Krychowiak (PSG/West Ham)

Miután Unai Emery távozott a Sevillától, magával vitte egyik legjobb játékosát, a lengyel Krychowiakot is. A középpályás annyira nem tudott beilleszkedni a francia klubba, hogy mindössze 19 mérkőzésen lépett pályára az előző szezonban, és a nyáron kölcsönadták a West Hamnek, ahol szintén nem muzsikál túl jól eddig.

Renato Sanches (Bayern München/Swansea)

Az elmúlt év talán legnagyobb csalódása a 2016-os Golden Boy díj nyertese, Renato Sanches. A mindössze 20 éves középpályás kiváló szezont futott a Benficával, és 2016 nyarán gyorsan le is igazolta a Bayern München 40 millió euró ellenében. A német klubban azonban nagyon nem ment neki, akkor sem, amikor nagy ritkán lehetőséghez jutott. A nyáron rengeteg pletyka merült fel vele kapcsolatban, hogy hol folytatja, de a Bayern nem vált meg tőle véglegesen, csak kölcsönadták a Swansea-nak, ahol talán még rosszabb a teljesítménye, mint eddig volt.

TÁMADÓK: Jesé (PSG/Las Palmas/Stoke)

Jesé kálváriáját talán az mutatja a legjobban, hogy három csapat is került a neve mellé. A komoly sérülése után visszatérő spanyol támadó már korántsem tűnt annyira jónak, mint előtte, ezért a Real Madrid eladta  25 millió euróért a PSG-nek. Itt sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, különösen azért, mert sokkal fontosabbnak tartotta pályán kívüli életét. Egy fél szezon után kölcsönadták nevelőklubjának, a Las Palmasnak, ahol hiába volt szinte mindig kezdő, csak 3 találatig jutott. A nyáron sem akarta megtartani a párizsi klub, ezért egy évre a Stoke-hoz küldték kölcsönben, de eddig úgy tűnik, hogy a Premier League sem lesz az a hely, ahol megmutathatja, hogy mi maradt még benne.

Vincent Janssen (Tottenham/Fenerbache)

A hollandok egyik legnagyobb tehetségének tartották Janssent, ezért 22,5 millió euróért leigazolta őt a Tottenham a holland AZ Alkmaar csapatától. A csatár nagyon nem vált be, 27 Premier League mérkőzésen csupán 2 gólt tudott szerezni. Ez is volt a legnagyobb baj vele, hogy nem tudta értékesíteni a helyzeteit. A Spurs ezért a nyáron úgy döntött, hogy kölcsönadják a Fenerbachének, ahol eddig jól szerepel, legalábbis az előző szezonjához képest, mert már 6 mérkőzés alatt elérte a 2 gólt a török bajnokságban.

Paco Alcacer (Barcelona)

Nem volt túl sikeres a Barcelona az átigazolások terén az előző évben. Alcacert azért vásárolták meg 30 millió euróért a Valenciától, hogy helyettesíteni tudja az MSN tagjait, de ez nem igazán jött neki össze. Első góljára hónapokig kellett várni, aztán valamennyire belejött, de még így sem hozta az elvárt szintet. Végül 6 góllal zárta a szezont, amit 38 szerepléssel ért el. Valverde vele sem számol túlságosan, több mérkőzésen még a keretbe sem nevezte. Hiába volt az egyik legnagyobb spanyol csatártehetségnek kikiáltva, Alcacernek nem jött be a Barcelonába igazolás.

t8xcvn3er8xeexq59l5w

Az év legrosszabb csapata (Forrás: Marca)