Francia Kupa: Neymar nélkül lépett tovább a PSG

A Paris Saint-Germain a Guingamp gárdájával csapott össze a Francia Kupában a legjobb tizenhat közé jutásért. A sérült és nem mellesleg átigazolási pletykák tömkelegében szereplő Neymarra nem számíthatott Unai Emery, ez azonban nem okozott gondot a párizsiaknak.

psgguingamppastore

(Fotó: PSG/Twitter)

A meccs első lehetőségét a vendégek alakították ki a 6. percben, Coco távoli csavarását bravúrral tudta Trapp kitornászni. A 8. percben aztán a túloldalon Cavani fejelhetett Berchiche remek beadásából, ám nem nagyon akart megszületni a gól, mellyel az uruguay-i a PSG történetének legeredményesebb játékosává avanzsálhatott volna. A 13. percben újra Coco került közel a gólszerzéshez, ám a Guingamp támadója ezúttal az ötösről fölébombázott. Egy percre rá Cavani előtt adódott újabb lehetőség, ám Draxler centerezését ziccerben nem tudta átvenni a párizsiak gólgyárosa… A 21. percben aztán megszületett a PSG vezető gólja, Rabiot fejelhetett Di María szögletéből. (1-0) Négy perccel később újra Di María állt oda egy pontrúgáshoz, ezúttal szabadrúgást végezhetett el a bal oldalról, a Guingamp középpályásáról, Deaux-ról pedig a vendégkapuba pattant a labda. (2-0) A 30. percben Cavani ismét közel került a történelmi találathoz, ám nagyszerű perdítését ezúttal Johnsson kapus védte. Ezen a ponton úgy tűnhetetett, ez a meccs már csak az uruguay-i rekordvadászatáról fog szólni, csakhogy a 32. percben egy kiugratás után a kimozduló Trapp ért hozzá Cocóhoz, az ezért járó tizenegyest pedig Marcus Thuram (a legendás hátvéd fia) értékesítette. (2-1)

A 53. percben Johnsson újra beleköpött Cavani a levesébe, a svéd elképesztő bravúrral védte a csatár közeli fejesét egy szép párizsi kontra végén. Öt perccel később Johnsson újabb Cavani-ziccert fogott, a svéd kapus lényegében egyedül tartotta meccsben ezen a ponton a Guingampot. A 64. percben azonban már ő sem tudott segíteni csapatán, Draxler beadásából Pastore befejelte a vendéglátók harmadik gólját is. (3-1) Két percre rá az argentin ziccerben ugratta ki Cavanit, aki azonban újfent rossz megoldást választott, ezúttal passzolt volna, így pedig a helyzet odalett. A Guingamp azonban ezen továbbra sem adta meg magát, igaz, az újabb szépítéshez újabb büntető kellett: Meunier rúgott oda Cocónak, a büntetőt pedig ez alkalommal a télen a Queen’s Park Rangerstől érkező N’Gbakoto váltotta gólra. (3-2) Ennél izgalmasabbá azonban nem tudták tenni a meccset a vendégek, a 88. percben pedig Marquinhos fejesgóljával végleg megpecsételődött a sorsuk: a brazil védő ki más, mint Di María szögletéből bólintott Johnsson kapujába. (Ez volt a párizsiak harmadik fejesgólja a mérkőzésen.)

A PSG így tehát folytathatja útját a Francia Kupában a címvédés felé. Egyedül a “történelemírásról” lemaradó Cavani bánkódhatott zsáknyi kihagyott ziccere után…

PSG– Guingamp 4-2 (2-1)
Helyszín: Parc des Princes; Vezette: A. Gautier
Gólszerzők: Rabiot (21.), Deaux (25, . öngól), Pastore (64.), Marquinhos (88.) ill. Thuram (33. -büntetőből), N’Gbakoto (75. – büntetőből)
Sárga lapok: Berchiche (36.), Lo Celso (41.) ill. –
Kiállítás: – ill. –

PSG: Trapp – Meunier, Marquinhos, Kimpembe, Berchiche – Pastore, Lo Celso, Rabiot – Di María, Cavani, Draxler (N’Kunku 78.). Vezetőedző: U. Emery

Guingamp: Johnsson – Ikoko, Kerbrat (Sorbon 63.), Eboa Eboa, Rebocho – Deaux, Phiri – Coco (Briand 74.), Blas (Salibur 80.), N’Gbakoto – Thuram. Vezetőedző: A. Kombouare