Király-kupa: Nagy izgalmak után jutott az elődöntőbe a Valencia! – Videóval

Nagy izgalmak után a Valencia tizenegyesekkel jutott túl a Deportivo Alavés együttesén a spanyol Király-kupa negyeddöntőjében.

(Kép: Valencia CF Twitter)

Deportivo Alavés – Valencia 2-1 (0-0)
Munir (73.), R. Sobrino (86.) illetve S. Mina (77.)
Összesítésben: 3-3, Továbbjutott a Valencia -büntetőkkel.

Gól nélküli első félidőt követően igencsak felpörögtek az események a második játékrészben. Előbb az Alavés szerzett vezetést a korábbi Barca-játékos, Muni El Haddadi fejesével, majd pár perccel később már egyenlő volt az állás, miután a Valencia a pályán végigrobogó Santi Mina góljával egyenlített.

A döntetlennel a “denevérek” álltak továbbjutásra, ám a hajrában az első meccsen is betaláló Ruben Sobrino közeli góljával újra megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Következhetett a hosszabbítás!

Mivel a feszült hangulatú 2×15 perces ráadás sem hozott újabb gólt, jöhettek a tizenegyesek. A büntetőrúgásokat a Valencia játékosai bírták jobb idegekkel, ugyanis míg vendég részről egyedül Geoffry Kondogbia hibázott, addig a hazaiaknál hárman is rontottak.

A Valencia ha a vártnál jóval nehezebben is, de csak túljutott az Alavésen, és készülhet a spanyol kupa elődöntőjére.