Fernando Diniz nem tudta a Libertadores-kupa után egy évvel a második számú sorozatot is megnyerni…
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára
Az olasz szakember szerint nem bebetonozott a francia helye a csatárpozícióban
Péntek este egy 3-2-es vereséggel mutatkozott be a magyar válogatott kispadján Georges Leekens. Ez nem csak az eredmény és a nem túl magasan jegyzett ellenfél miatt kínos, hanem a kilátástalan játék miatt is.
Kazahsztán ellen olyan színvonaltalan védekezést és csapatjátékot mutatott be a magyar válogatott, amilyenre már hosszú évek óta nem volt példa. A produkció helyenként felidézte az Egervári-korszak, vagy az azt megelőző idők legkomikusabb jeleneteit. Persze voltak gondok Bernd Storck utolsó meccsein is, ahogy Luxemburg ellen is benézett egy Zidane-csel a saját tizenhatosunkon belül, de ez most más volt. Ezúttal teljes mértékben visszaköszönt a tanácstalanság a játékosok mozgásán. Mintha a keret első találkozásakor adtunk volna nekik szerelést, megmondtuk volna nekik, hogy 4-4-2 a felállás és kiküldtük volna őket meccselni (edzések és taktikai felkészítés nélkül) – akkor körülbelül ugyanazt kaptuk volna, mint tegnap a kazahok ellen.
A magyar csapat sokszor és sokféleképpen képes alulmúlni magát. Hosszú éveken keresztül vertük meg rendszeresen saját magunkat, elvéve a dicsőséget az ellenfelektől, akiknek sokszor minden gól és pont csak úgy az ölébe hullott. Most visszatértünk erre az útra. Egy gyenge, primitív, kezdetleges letámadást követően kártyavárként omlott össze a középpálya és a védelem, onnantól pedig a kazahoknak már helyzetbe se kellett kerülniük ahhoz, hogy betaláljanak. Sztárokat csináltunk belőlük.
Pedig ez a csapat – minimális cserélődéssel – közel két éve még az Európa-bajnokságon megnyerte a csoportját, így a hibát nem feltétlenül a képességekben kell keresnünk. Akkoriban mondjuk tudásuk 70-80%-át is ki tudták hozni magukból a pályán – ez a szám tegnap leesett olyan 30%-ra. Az egykori szervezett védekezést felváltotta az össze-vissza rohangáló védők sokasága, az ösztönszerű, tervezetlen labdaszerzési kísérletek és a többi… Az ezer sebből vérző produkció kapcsán pedig nem lehet elmenni a kispadon helyet foglaló Lekkens felelőssége mellett, aki a nagyon tudatos kommunikációján túl nem sok mindent tud felmutatni.
Hogy érzékelhessük a dolgok súlyát, csak egy adat: Dárdai Pál 7 mérkőzést húzott le a válogatott élén, amiken összesen 3 gólt kapott a csapat. Leekensnek ehhez már egy meccs is elég volt. Ráadásul Dárdainál csak egyszer fordult elő olyan, hogy egynél több gólt kaptak volna: Oroszország 2014 novemberében talált be ellenünk kétszer egy barátságos meccsen, mellesleg ez volt az akkori sikeredzőnk egyetlen veresége szövetségi kapitányként. Akkor Dibusz védett és a védelemben Forró, Kádár, Juhász és Fiola (őt csereként Poór váltotta) kaptak helyet. Lehet töprengeni, hogy jobb volt-e akkoriban a merítési lehetőség avagy sem. (A meccs jegyzőkönyve itt érhető el)
Persze egy meccs után nem illik leírni senkit, de egy párhuzam még ide kívánkozik: Leekens vajon képes lesz-e felülmúlni Pintér Attilát kapitányként? Nagyon hasonló a helyzet. Pintér is épp egy selejtezősorozat végeztével vette át az irányítást és négy felkészülési mérkőzése maradt kísérletezgetni – ráadásul ő kimondottan nem az eredményre ment rá akkor, hanem tucatszámra hívta be az új játékosokat, hogy megnézhesse őket. Nos, az a helyzet, hogy Pintér Attila irányításával nem volt olyan találkozó, ahol három kapott gólig jutottunk volna. Dánia és Finnország ellen is 2-2 gólt kaptunk, ahogy Észak Írország ellen is, igaz akkor már tétmérkőzésen.
És a végére egy kis megmosolyogtató apróság: Pintés Attila válogatottja is találkozott Kazahsztánnal 2014 júniusában, ám akkor sima, 3-0-ás magyar győzelem lett a vége. Akkor Priskin és Varga Roland is betalált, a kaput védő Rózsa Dániel pedig nem kapott gólt. Itt is érdemes elmerülni a nevek között és feltenni bizonyos kérdéseket. (Összeállítások itt)
Leekens felül tudja-e múlni a sokat kritizált Pintér mutatóit? Vajon eljut-e 5 meccsig a válogatott padján, vagy már azelőtt lelép/menesztik? Mi csak remélni tudjuk, hogy sikerül magára találnia. Folytatás kedd este Skócia ellen.
Fernando Diniz nem tudta a Libertadores-kupa után egy évvel a második számú sorozatot is megnyerni…
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára
Az olasz szakember szerint nem bebetonozott a francia helye a csatárpozícióban
Ritkán látható helyzetet puskázott el a Chelsea két angol válogatottja…
A 17 éves Ethan Nwaneri meglőtte első Premier League gólját…
Tovább folytatódik a hullámzó teljesítmény…
Lionel Messi véleményét kérték ki az új edző személyéről
José Mourinho csapata második a bajnokságban…
A vendégek végül 9 emberrel fejezték be a találkozót…
A hazai együttes a hosszabbításban tudott szépíteni…
Az olasz szövetségi kapitány osztotta meg gondolatait…
Akár már januárban léphetnek a “vörös ördögök” az új vezetőedző kérésére…
Bemutatták a gigantikus terveket…
Remek szezont fut eddig az angol élvonalban…
A törökökkel találkozik a magyar válogatott tavasszal…
Egy mesterhármas csodálatos megkoronázása…
A Tottenham vezetőedzője is szerepet kapott…
Az Európa-bajnokságról is lemaradt súlyos sérülése miatt…