Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára
Az olasz szakember szerint nem bebetonozott a francia helye a csatárpozícióban
Ritkán látható helyzetet puskázott el a Chelsea két angol válogatottja…
A bivalyerős jugoszláv válogatottat magunk mögött hagyva folytassuk kalandozásunkat egy képzelt világban, ahol a már letűnt nemzetek válogatottjai mérik össze erejüket. A mai epizódban mind térben, mind időben messze eltávolodunk Tito Balkánjától, és a zord Északra látogatunk, melynek elszánt – és válogatott szinten jelenleg is aktív – labdarúgói Vörös Erik nyomdokaiba lépve hódítanák meg a világot.
Kasper Schmeichel (dán, Leicester City)
A gólvonalon nyújtott stabil teljesítményével hozzájárult a Leicester bajnoki címéhez, valamint kiszorította a keretből a világbajnok Zielert. Mindemellett évről évre fejlődött a kirúgások pontosságát illetően, így a viking válogatott támadásainak remek kiindulópontja lehetne.
Victor Lindelöf (svéd, Manchester United)
Bár a Manchester United szurkolói nincsenek maradéktalanul megelégedve a Benfica-tól egy kazal pénzért szerződtetett bekkel, Lindelöf kirobbanthatatlan tagja az Olaszországot kiejtő, vb-résztvevő svéd válogatottnak. Az ő mozgástere a jobbszélen jóval statikusabb lenne, mint azt egy jobbhátvédtől megszokhattuk: neki kellene a labdát minél gyorsabban eljuttatnia a nálánál kreatívabb Sisto-hoz, ám a támadásoknál nem léphetné át a felezővonalat, ezzel biztosítva a viking védelmet az esetleges kontrák ellen.
Andreas Christensen (dán, Chelsea)
A Chelsea 21 esztendős sztárjának mód feletti játékintelligenciája már Pep Guardiola figyelmét is felkeltette, no meg persze Antonio Conte is előszeretettel alkalmazza. A közös válogatott védelmének is vezéralakja lehetne, hozzá igazodnának a társak a lestaktika használatában, illetve az ő utasításai követnék a középpályások az emberfogásban.
Jannik Vestergaard (dán, Borussia Mönchengladbach)
A Bundesliga egyik legstabilabb védője, mutatói a Boateng-Hummels párossal versenyeznek. Parádés szerelési technikája révén egy az egy ellen szinte képtelenség megfogni, mint ahogy a felíveléseket is pazarul takarítja el a tizenhatoson belülről.
Ludwig Augustinsson (svéd, Werder Bremen)
A kiváló formába lendült Bréma vezéralakja, egy klasszikus balhátvéd. Bár ő is inkább védekezésben erős, mintsem támadásban, sebessége a viking offenzívának is hasznára lehetne.
Pione Sisto (dán, Celta Vigo)
9 előkészítésével jelenleg második helyen áll a La Liga “gólpasszlistáján”, ami igencsak megsüvegelendő teljesítmény, hiszen csupán Leo Messi volt képes e tekintetben túlteljesíteni. Sisto robbanékonysága és cselezőkészsége lehetne a kulcsa a viking kontrajátéknak.
Gilfy Sigurðsson (izlandi, Everton)
Az izlandi sztárra nemcsak a betűzőverseny országos döntőjébe illő neve miatt figyelt fel a nemzetközi közönség; klubjaiban nyújtott támadó, és hazája nemzeti csapatában produkált védekező játéka is komoly elismerést váltott ki. A viking válogatottban is – taktikai megfontolásból – ez utóbbi dominálna, ami persze nem jelenti azt, hogy a második hullámból érkezve ne akaszthatna egy-két bődületes horgot a bálna száját jelképező kapuba…
Lasse Schöne (dán, Ajax)
Hat esztendeje az Ajax meghatározó játékosa, és játékstílusa igencsak hasonlít a fent említett Sigurðssonéhoz. Ha ádáz elszántságát, és nem mindennapi gólérzékenységét is át tudná menteni a válogatottba, akkor minden bizonnyal a vikingek legádázabb harcosa lehetne.
Christian Eriksen (dán, Tottenham Hotspur)
A Kócsagok jelenkori felvirágzása jelentős részben a dán szupersztárnak köszönhető, akiért több európai top-klub mellett állítólag már a Real Madrid is bejelentkezett. A balszél ugyan nem az ő specialitása, de Londonban is megfordult már ebben a szerepkörben, így aligha jönne zavarba. Ő lenne az északiak karmestere, aki ballábasként könnyedén szöktethetné Augustinssont vagy Sistot, vagy akár a támadók elé is tálalhatna a megfelelő pillanatot elcsípve.
Alfreð Finnbogason (izlandi, Augsburg)
A másik szép nevű izlandi nevezetessége az, hogy a Bundesliga góllövőlistájának harmadik helyén tanyázik, amit igen nagy dolog egy Augsburgból elérni. Az ó feladatát azt hiszem, nem érdemes túlcifrázni: be kell vernie a kapuba a labdát, mint Thor a rajzszöget a kalapácsával.
Emil Forsberg (svéd, RB Leipzig)
Bár nem klasszikus befejezőcsatár, Finnbogason mögött néhány méterrel találhatna magának üres helyet, ahonnan adott esetben kapura törhet. Az ő helyezkedése nagyon fontos lenne az ellenfél védelmének megbolygatása szempontjából, úgyszólván ő lehetne a “viking Griezmann”.
Heimir Hallgrimson (izlandi, Izland) és Lars Lagerbäck (svéd, Norvégia)
Az Izlandot a 2016-os Eb-re kivezető, majd ott nyolcaddöntőig jutó edzőpárosnál keresve sem találhatnánk jobb szakembereket a társkapitányi posztra. Az általuk alkalmazott 4-4-2-es felállás (melyet már Norvégia és Svédország is átvett) minden bizonnyal elmaradhatatlan része lesz a jövő edzői tankönyveinek, és elképesztő belegondolni, hogy meddig juthatna az általuk irányított válogatott, ha azt valóban a fent említett viking klasszisok alkotnák…
Írta: Wernigg Márton
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára
Az olasz szakember szerint nem bebetonozott a francia helye a csatárpozícióban
Ritkán látható helyzetet puskázott el a Chelsea két angol válogatottja…
A 17 éves Ethan Nwaneri meglőtte első Premier League gólját…
Tovább folytatódik a hullámzó teljesítmény…
Lionel Messi véleményét kérték ki az új edző személyéről
José Mourinho csapata második a bajnokságban…
A vendégek végül 9 emberrel fejezték be a találkozót…
A hazai együttes a hosszabbításban tudott szépíteni…
Az olasz szövetségi kapitány osztotta meg gondolatait…
Akár már januárban léphetnek a “vörös ördögök” az új vezetőedző kérésére…
Bemutatták a gigantikus terveket…
Remek szezont fut eddig az angol élvonalban…
A törökökkel találkozik a magyar válogatott tavasszal…
Egy mesterhármas csodálatos megkoronázása…
A Tottenham vezetőedzője is szerepet kapott…
Az Európa-bajnokságról is lemaradt súlyos sérülése miatt…
Az alapszakasz megnyerése után a rájátszás első körében búcsúztak…