BATElizett Sidibe, mindkét kapuba betalált

1-1-re végzett Fehéroroszországban a Debrecen. A találkozót rengeteg hibával és roppant óvatosan kezdték a felek, mígnem a 10. percben kis híján a bal felsőben kötött ki Artyom Radkov lövése. Hleb szólója következett, eredménytelenül. A DVSC foggal-körömmel védekezett, még Coulibaly is rendre a középpályán tűnt fel, nem is jutott lövéshez sokáig a BATE. A félidő hajrájában némileg bátrabban lépett fel a vendég alakulat, mégis a hazaiak kerültek helyzetbe. Mészáros ajándékozott labdát Vitalij Rogyionovnak, de a társak kisegítették a debreceni bekket. A kisvártatva Korhut mutatott be egy remek szerelést, majd Verpecznek kellett bravúrt bemutatnia. A szünetet követően mezőnyben folyt a játék, Viktor Goncsarenko ezért kettős cserére szánta el magát, Kondás Elemér pedig szűrő helyett csatárt küldött pályára, Ramost Sidibe váltotta. Meg is lett az eredménye, a 69. percben Coulibaly-t lerántani sem tudták, a beadására Sidibe érkezett, aki higgadtan a kapu jobb alsó sarkába belsőzött (1-0). Rögtön felpörgött a BATE, Rudik lövését azonban Sidibe blokkolta. Hogy a szenegáli nem lett egyértelműen a meccs hőse, arról a 93. percben történtek gondoskodtak, egy mellé tartó labdába rosszul ért bele, és a jobb alsóba vágódott a bőr. Reménykedhet tehát a Loki, de ehhez az is kell, hogy hazai pályán ismét jobban játsszon, mint ahogy azt az albánok ellen tették.

Szerző: Pinté Ákos