Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára
Az olasz szakember szerint nem bebetonozott a francia helye a csatárpozícióban
Ritkán látható helyzetet puskázott el a Chelsea két angol válogatottja…
Folytatódik a címvédő átka: a Nationalelf 2014-es világbajnoki győzelmét követően idén még csak a csoportjából sem tudott továbbjutni. A médiavihar első hullámának lecsengésével, józan fejjel igyekeztük “utólag mindenki okos” jeligére összegyűjteni egy nemzet sporttragédiájának legfőbb okait.
Az oroszországi utazókeret mindössze 9 játékost örökölt meg a 2014-es sikercsapatból, kiknek kutya kötelessége lett volna az azóta visszavonuló legendák (Lahm, Schweinsteiger, Klose, Podolski) helyét átvenni. Nem a pályán nyújtott teljesítményük hiányzott, hanem az öltözőben betöltött szerepük. Manuel Neuer személyében az Elfnek idén egy se íze, se bűze kapitánya volt: a korszakalkotó kapus nem hallatta a hangját a médiában, vagy ha igen, tartózkodott a kemény kritikák megfogalmazásától, illetve ezek hárításától. Ugyanígy hibás Toni Kroos is, aki a Realnál hozzászokott, hogy Modric, Ronaldo és Ramos folyamatosan motiválják a csapatot, így neki elég a játékára koncentrálnia. Thomas Müller ugyan a legintelligensebb tagja a válogatottnak, pocsék formája miatt alighanem nehéz tiszteletet kivívnia a csapattársak szemében. Aztán ott van Hummels, Boateng, Özil… Mintha valahogy senkinek sem akaródzott volna a stafétát magához vennie.
A német válogatott emberemlékezet óta tornacsapatnak számít, Löw irányításával pedig mindig érmet szereztek, ennek megfelelően a legkevésbé sem zavarta őket, hogy még Szaúd-Arábia ellen is megizzadtak a felkészülés során. A válogatott gerincét adó Bayern München elnöke, Uli Hoeneß illette játékosait komoly kritikával a Real elleni BL-búcsú, és a Frankfurt ellenében elvesztett kupadöntő után, miszerint nem kvalitásbeli, mint inkább hozzáállásbeli problémákkal küzd a csapat. A Hummels-Boateng kettős, a PSG-s Draxler, valamint a Juventusban játszó Khedira is számtalan arrogáns megoldással próbálkozott a torna során – mondanom sem kell, mekkora sikerrel. A játékosok egy jelentős része valóban elhitte, hogy a spanyolviasz bizony az ő végtermékük, ennek cáfolatára pedig a Mexikótól kapott pofon, és a Svédország ellen csak nagy kínnal kiszenvedett győzelem sem volt elég. Ilyen szempontból a “végül mindig a németek”-médiakampány is inkább destruktív tényező volt.
A Sasok idei vb-csapata a világbajnok, és a Konföderációs kupagyőztes válogatottak összegyúrásából keletkezett. Ennek megfelelően hiányoztak azok a 23-26 esztendős játékosok, akikben még benne van a váratlan megoldások lehetősége, de már kellő rutinnal rendelkeznek ahhoz, hogy hosszabb távon is magas szinten teljesítsenek. Gondoljunk a korán érő Kimmichre, aki már évek óta húzóembere a germán nemzeti csapatnak, és aki ezúttal is kimagasló teljesítményt nyújtott. Ám ahogy a közhely mondja, egy fecske nem csinál nyarat. Goretzka, Draxler és Rüdiger egyelőre nem tudott felérni klubjuk által felépített nevükhöz, míg Plattenhardt és Ginter inkább vészmegoldások két hiányposztra, mintsem a Mannschaft megkérdőjelezhetetlen tagjai.
A legsokrétűbb, és egyben a legnagyobb probléma. A német válogatott ereje mindig a csapategységben rejlett, csak nagy ritkán köszönhették egyéni teljesítményeknek eredményeiket. Az idei csapat megosztottságában a fentebb említett három tényező mindegyike közrejátszott. Vezérek nélkül nincs kohézió 23 játékos között, önmaguk túlértékelése is az egyének felé billentette a mérleg nyelvét, míg a generációs szakadék megnehezítette az együttműködést például a 22 esztendős Timo Werner és csatártársa, a 32 éves Mario Gómez között. Bár a #zsmmn (zusammen = együtt) hashtag az Instagrammon tökéletesen elfedte a csapat főgondját, a pályán erőteljesen meglátszott, hogy egy év, és azon belül is cirka 10 meccs alatt nem lehet két sikercsapatot tökéletesen összehegeszteni.
Természetesen nem mehetünk el a szövetségi kapitány, Joachim Löw felelőssége mellett sem. Jogi nem először húzott váratlant a keret, illetve a kezdő összeállításával, ám korábbi döntéseit végül az eredmények igazolták. Neki is a fejébe szált a dicsőség, vagy szimplán eltaktikázta magát? Egy biztos: nehezebb dolga volt, mint azt mi kívülről látjuk, de tény, hogy gyengének találtatott. Gómez behívásával valószínűleg vezéregyéniséget keresett, Wagner és Sané kihagyásával a csapategységet igyekezett növelni, Neuer padra ültetését pedig a csapaton belül betöltött státusza miatt találta túl kockázatosnak. Özil és Müller kihagyása már csak kétségbeesett kísérlet volt a német fejek víz felett tartására. Megpróbálta, nem jött össze. Tanulság: talán egyszer-egyszer azért érdemes kiszolgálni a szurkolókat, és az ő kedvük szerint összeállítani a válogatottat.
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára
Az olasz szakember szerint nem bebetonozott a francia helye a csatárpozícióban
Ritkán látható helyzetet puskázott el a Chelsea két angol válogatottja…
A 17 éves Ethan Nwaneri meglőtte első Premier League gólját…
Tovább folytatódik a hullámzó teljesítmény…
Lionel Messi véleményét kérték ki az új edző személyéről
José Mourinho csapata második a bajnokságban…
A vendégek végül 9 emberrel fejezték be a találkozót…
A hazai együttes a hosszabbításban tudott szépíteni…
Az olasz szövetségi kapitány osztotta meg gondolatait…
Akár már januárban léphetnek a “vörös ördögök” az új vezetőedző kérésére…
Bemutatták a gigantikus terveket…
Remek szezont fut eddig az angol élvonalban…
A törökökkel találkozik a magyar válogatott tavasszal…
Egy mesterhármas csodálatos megkoronázása…
A Tottenham vezetőedzője is szerepet kapott…
Az Európa-bajnokságról is lemaradt súlyos sérülése miatt…
Az alapszakasz megnyerése után a rájátszás első körében búcsúztak…