U19-es Európa bajnokság: Nehéz spanyol siker, nem hibátlan Szerbia

Véget ért a Litvániában zajló utánpótlás EB csoport etapja. Spanyolország száz százalékos teljesítménnyel jutott tovább, míg Szerbia csak döntetlenre volt képes.

Nem kezdődött jól a találkozó a hispánoknak Hollandia ellen, az első félidő hajrájában az Oranje kezdett jobban, igaz az első gólra a 36. percig kellett várni, ekkor a hollandok szereztek vezetést. Fordulás után negyedóra elég volt a spanyoloknak a fordításhoz. Ráadásul a hajrában egy perc alatt két gólt is szereztek a címvédők. A lefújás előtt pár perccel a narancs mezesek egy újabb góllal szorossá tették az összecsapást. Litvánia pont nélkül fejezte be a saját rendezésű kontinensvidadalt. A másik ágon Szerbia meglepetésre csak döntetlenre volt képes Franciaország ellen, míg Törökország magabiztosan verte a mérkőzést emberhátrányban befejező Grúzia ellen. Ez utóbbi fordulatos összecsapást hozott: a grúzok szereztek vezetést, amit Deniz három perc alatt megfordított, ám egy kihagyott büntetőt jegyezhettünk fel grúz részről, ám a fordulás után gyorsan egyenlítettek a grúzok, ám a törökök újra vezetéshez jutottak, a hajrában pedig be is biztosították a győzelmüket.

Az eredmények:
A. csoport
Hollandia – Spanyolország 2-3
g.: Mahi (36.), Achahbar (90., 11-esből) ill.: Ramirez (68.), Vadillo (82.), Vico (83.)

Portugália – Litvánia 4-2
g.: Lopes (8.), Petrauskas (45., öngól), Figueiredo (51.), Mane (65.) ill.: Sirgedas (53., 90.)

A csoport végeredménye:
1. Spanyolország 9 pont (6-2), 2. Portugália 6 pont (8-4), 3. Hollandia 3 pont (6-9), 4. Litvánia 0 pont (4-9)

B. csoport
Franciaország – Szerbia 1-1
g.: Honou (31.) ill.: Pavlovski (77.)
Törökország – Grúzia 4-2
g.: Deniz O. (16., 18.), Niyaz (58.), E. Şahin (80.) ill.: Endeladze (3.), Katcharava (50.)
kiállítva: Mtivlishvili (76., második sárga után)

1. Szerbia 7 pont (4-2), 2. Franciaország 5 pont (3-2), 3. Törökország 3 pont (6-6), 4. Grúzia 1 pont (2-5)