Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Svéd tehetség kerülhet a Bundesligába

Remek formát mutat ebben a szezonban a Malmö FF csapatkapitánya, aki a télen ingyen válthat csapatot, több német klub is szívesen keretében tudná.

Jiloan Hamad, a Malmö FF sokoldalú középpályása a télen minden valószínűség szerint a német pontvadászaba írhat alá. A 22 esztendős futballista 27. forduló után vezeti csapatával a svéd bajnokságot, a sikeres szereplésben Hamadnak is nagy szerepe van. A középpálya két szélén és a csatár mögött is bevethető futballista eddig nyolc alkalommal volt eredménye, valamint további öt találatot készített elő.

A dailystar és a svéd média értesülései szerint meg nem nevezett angol klubok után Németországból is bejelentkeztek érte. Hamad felől a Borussia Mönchengladbach mutatja a legnagyobb érteklődést, de a Csikók mellett további három Bundesliga alakulat is leigazolná a játékost, név szerint a TSG 1889 Hoffenheim, az SC Freiburg és a Hannover 96. A hatszoros svéd válogatott szerződése a télen lejár, ezzel ingyen igazolható lesz.

Hamad – mint ezt neve is elárulja – nem vérbeli svéd, Bakuban látta meg a napvilágot és iraki állampolgársággal is rendelkezik, ő azonban a svéd válogatott mellett döntött. Hamad az előző öt idény során egyaránt meghatározó játékosa a Malmö együttesének, ahol 17 éves kora óta rúgja a bőrt. 124 svéd bajnokit játszott eddig, 2010-ben pedig megnyerték a bajnokságot is, így fiatal kora ellenére már nagy tapasztalat van a háta mögött.

Kostyál Balázs