Magyarország – Bulgária – ÉLŐ

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Bozsik-stadionból, ahol 17 órától női világbajnoki selejtezőt játszik a magyar válogatott Bulgária ellen.  A két edző már a kezdőcsapatokat is kihirdette.

Magyarország – Bulgária (0-2)

Bozsik stadion, vezeti: Linn Andersson (Susan Borg Pilhamre, Mathilde Abildgaard – svédek)

Magyarország: Németh Júlia – Szeitl Szilvia, Tálosi Szabina, Demeter Réka, Szabó Viktória (Sipos Lilla, a szünetben) – Szabó Boglárka, Hummel-Smuczer Angéla, Jakabfi Zsanett (Pincze Gabriella, 52.), Pádár Anita (Kaján Zsanett, 75.) – Zeller Dóra, Vágó Fanni

Bulgária: Shahanska – Boycheva, Sarbinska, Razhgeva, Petrunova – Kostova (Gospodinova, 78.), Petrakieva, Radoyska, Koshuleva (Matarova, 40.) – Kireva (Slavcheva, 70.), Nacheva

G: Szabó B. (4.), Vágó (41., 11-esből), Sipos L. (72.), Zeller (76.)
kiállítva: Shahanska (39.)

A mieink mindenképpen győzni szeretnének a csoport egyik leggyengébb együttese ellen. A mérkőzés előtt két játékosunkat is köszöntik majd, az még meglepetés, hogy kik, de biztosan jubilánsok lesznek.

Érkeznek a csapatok.

Szeitl Szilviát köszöntik a mérkőzés előtt, ugyanis 50. alkalommal lép pályára a mai összecsapáson nemzeti színekben.

90+3.perc: Vége! Hölgyeink 4-0-ra nyertek, ezzel megszerezték a három pontot, folytatás november 23-án Kazahsztán ellen.

90. perc: Három perc ráadás.

A hangulatra nem lehet panasz. Mintegy hat-hétszáz szurkoló látogatott ki a találkozóra.

78. perc: Kaján estében lőtt, azonban a kapus védett, ám a berobbanó Szabó Boglárka fölé lőtt, pedig üres volt a kapu.

76. perc: Zeller Dóra is betalált, így már kezd kiütéssé válni a találkozó. A Ferencváros támadója remeklbdát kapott, majd a kapu bal alsó sarkába helyezett. 4-0.

75. perc: Pádár Anitát Kaján Zsanett váltja.

Közben a franciák már 2-0-ra vezetnek Ausztriában.

72. perc: Sipos Lilla is feliratkozik a góllövők közé. Egyedül indult meg, majd a hosszúba lőtt. 3-0

71. perc: Sipos Lilla beadását fejelte mellé Pádár.

69. perc: Szabó Boglárka beadása után Vágó lőhetett, ám kicsivel ment mellé a labda, nagy ziccer volt.

Az elmúlt mintegy tíz percben nem tudtunk közel kerülni a vendégek kapujához, pedig többször is ígéretes helyzetbe kerültek a lányok. A bolgárok védekezése a második játékrész eddig eltelt idejében jól zár.

A csoportban további két találkozó zajlik: Ausztria – Franciaország 0-0, Finnország – Kazahsztán 1-0.

Legutóbb 2012. szeptemberében játszott a két együttes, akkor 9-0-ra nyertek a magyar hölgyek Sopronban.

52. perc: Jakabfi Zsanett helyén Pincze Gabriella folytatja.

51. perc: Jakabfi adott be jobbról, de sajnos mindenki előtt elment a labda.

A csapatok kinn folytatásra. Csere a mieinknél: Szabó Viktória helyett Sipos Lilla folytatja.

45+1. perc: Itt a szünet! 2-0-ra vezet válogatottunk.

45. perc: Egyetlen perc a ráadás.

40. perc: Vágó Fanni higgadtan jobb sarokba vágja a büntetőt. 2-0

39. perc: Tizenegyes és kiállítás! Shahanska buktatta Vágót 12 méterre a kaputól. A büntetőt a sértett lövi.

38. perc: Zeller lőhetett húszról, az egyik bolgár hátáról vágódott szögletre. A sarokrúgás után felszabadított a vendégcsapat.

35. perc: Pádár újabb lövése halt el Shahanska ölében.

33. perc: Zeller indította Vágót, aki középre passzolt, ám Pádár már nem tudott labdához férni. Ez is egy helyzetecske volt

Kicsit sok a pontatlanság, emiatt az ígéretes lehetőségeket nem tudjuk kialakítani.

28. perc: Pádár cselezgetett a tizenhatos előterében, lövés helyett Vágót indította volna, ám hosszú volt a labda.

23. perc: Vágó kerülhetett volna helyzetbe, ám a bolgár kapus meg tudta zavarni, majd Pádár húzta el az egyik védő lábát, oda a lehetőség.

19. perc: Bolgár lövés halt el az oldalhálóban.

17. perc: Jakabfi és Szabó támadta a kapust, a svéd játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé.

Az elmúlt percekben a bolgárok gurigáztak, ám egy kósza távoli lövést könnyedén ölelt magához Németh Júlia. Jobbára mezőnyfutball zajlik ezekben a percekben.

9. perc: Jakabfi robogott végig a bal oldalon, középre húzott, ám tizenhét méterről leadott lövését fogta Shahanska.

4. perc: Pádár emelt Szabó Boglárka elé, a középpályás szépen levette, majd kilőtte a kapu közepét. 1-0

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A bolgárok kezdtek.