Folytatódtak az európai világbajnoki selejtezők. Franciországnak javítania kellett a finnek ellen a két döntetlen után, és Griezmann duplájával meg is szerezték a három pontot. Az Atlético Madridban kölcsönben futballozó támadó ezzel a harmadik legeredményesebb játékos lett a francia válogatottban. A szerbek akár győzhettek volna az írek ellen, de egy öngól után csak egy pontot vihettek haza, míg Dánia kitömte Izraelt öt góllal. Eredmények, tabellák.
That 𝙍𝙊𝘼𝙍 from Antoine Griezmann 🔥 pic.twitter.com/7Xy1wEsLTt
— Goal (@goal) September 7, 2021
Franciaország – Finnország:
A papírforma szerint a franciák játszottak fölényben. Benzema az elpuskázott helyzetei után szép gólpasszt adott a 25. percben Griezmann-nak, aki a kapu jobb oldalába lőtte a labdát, ezzel megszerezve a vezetést. Ezt követően Benzema és Pogba veszélyeztetett, de több gólt már nem szereztek az első játékrészben.
A második félidőben ott folytatódott a játék, ahol az első abbamaradt, és az 54. percben az előnyüket is tudták növelni a franciák, ráadásul Antoine Griezmann második találatával. Martial és Benzema is próbálkozott, de már semmi nem ment be. Franciaország végül így is győzni tudott két döntetlen után, amivel bebiztosították az első helyüket a csoportban.
Franciaország – Finnország: 1-0 (1-0)
Gólszerzők: Griezmann (25. 54.) ill. –
Sárga lap: – ill. Schüller (3.), Pukki (65.), Arajuuri (72.)
Kiállítás: – ill. –
Bosznia-Hercegovina – Kazahsztán:
A bosnyákok domináltak az eső félidőben, a kazahoknak mindössze egyetlen próbálkozásuk volt, és az se talált kaput. A hazaiak azonban a fölényt nem tudták gólra váltani, még Dzeko révén sem.
A második játékrész már izgalmasabb volt. A kazahok a semmiből vezetést szereztek az 52. percben egy szöglet után Kuat révén. A bosnyákok továbbra is hatalmas fölényben játszottak, de csak a 75. percben tudtak kiegyenlíteni, Pjanic büntetője után. A 86. percben Pjanic gólpasszt osztott ki Menalónak, amivel már a vezetés is megvolt a hazaiaknak. A bosnyákok úgy gondolták, ezt a mérkőzést megnyerték, de a 96. percben jött Zaynutdinov, és kiegyenlített a kazahoknak. A két válogatott így pontegyenlőséggel a 4. és az 5. helyen állnak a csoportban.
Bosznia-Hercegovina – Kazahsztán: 2-2 (0-0)
Gólszerzők: Pjanic (74. – büntetőből), Menalo (86.) ill. Kuat (52.), Zaynutdinov (90+6.)
Sárga lap: Hadzikadunic (30.), Dzeko (60.) ill. Zaynutdinov (70.), Marochkin (71.), Vasiljev (82.)
Kiállítás: – ill. –
A D-csoport jelenlegi állása:
Írország – Szerbia:
A szerbek valamivel jobban játszottak az első félidőben, és bár volt egy-egy veszélyesebb helyzete az íreknek is, végül a vezetést a 20. percben a szerbek szerezték meg Milinkovic-Savic fejesével. Még volt egy-két helyzete Szerbiának, de újabb gólt már nem lőttek.
A második félidő már egyértelműen a szerbeké volt, és több veszélyes helyzetük is volt, de egyet se tudtak belőni. Mitrovic, Milinkovic-Savic és Jovic is próbálkozott, de a befejezéseik pontatlanok voltak. Aztán végül a 87. percben egy nagyon szerencsétlen öngóllal, ami Milenkovicról pattant a hálóba, kiegyenlített Írország, és végül döntetlennel fújták le a meccset. A szerbek ezzel maradtak a második helyen a csoportban.
Írország – Szerbia: 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Milenkovic (87. – öngól) ill. Mikinkovic-Savic (20.)
Sárga lap: Idah (31.), Browne (50.), Molumby (89.) ill. Djuric (25.), Radonjic (85.)
Kiállítás: – ill. –
Az A-csoport jelenlegi állása:
Ausztria – Skócia:
Bár az osztrákok voltak fölényben a játék képét tekintve, a gólt a skótok lőtték. Hinteregger szabálytalankodott a tizenhatoson belül, amiért tizenegyest kaptak a skótok. Dykes állt oda a büntetőponthoz, és magabiztosan be is lőtte. Az osztrákok nem tudtak mit kezdeni a helyzettel, és nem is tudtak egyenlíteni a játékrészben.
A második félidőben már kevesebb volt a helyzet, és valamivel a skótok játszottak jobban. Egy 69. perci O’Donnell helyzetet kivéve nagyon sok esemény nem volt, az osztrákok mintha feladták volna, így a végeredmény már nem változott. Győzelmükkel a skótok feljöttek a csoport második helyére.
Ausztria – Skócia: 0-1 (0-1)
Gólszerzők: – ill. Dykes (30. – büntetőből)
Sárga lap: Hinteregger (25.) ill. Adams (22.), Hanley (56.)
Kiállítás: – ill. –
Dánia – Izrael:
Hatalmas fölényben játszottak a dánok, ám a 11. percben Izrael betalált, de ezt les miatt később érvénytelenítették. A vezetést végül a 28. percben szerezték meg a dánok Poulsen találatával, majd nem sokkal később, a 31. percben a csapatkapitány Kjaer is betalált egy szabadrúgás után fejessel. Még a 41. percben rúgtak egy harmadikat is, Skov Olsen kapásgóljával.
A második félidőben sem változott meg a játék képe, és még lőttek gólokat a dánok. Az 58. percben Delaney fejelt a kapuba Wass szabadrúgása után, ami már a negyedik góljuk volt. A 91. percben akár büntetőt is kaphattak volna a hazaiak, de ez elmaradt, de végül egy perccel később egy újabb szabadrúgás után Cornelius talált be a hálóba, amivel lezárta a mérkőzést. A dánok ezzel továbbra is hibátlanul vezetik a csoportjukat.
Dánia – Izrael: 5-0 (3-0)
Gólszerzők: Poulsen (28.), Kjaer (31.), Skov Olsen (41.), Delaney (58.), Cornelius (90+1.) ill. –
Sárga lap: Christensen (33.), Norgaard (84.) ill. Dgani (26.), Glazer (38.), Menachem (79.), Abd Elhamed (90.)
Kiállítás: – ill. –
Feröer-szigetek – Moldova:
A moldávok játszottak jobban az első játékrészben, ám a hazaiak álltak közelebb a gólhoz a 23. percben, amikor Olsen révén betaláltak, ezt viszont les miatt érvénytelenítették. Ezen kívül érvényes gól nem született a félidőben.
A második félidő már gólgazdagabb volt. A 68. percben Olsen már érvényes találatot jegyzett, amivel Feröer megszerezte a vezetést, majd a 72. percben Vatnsdal révén már kétgólos előnyre tettek szert. Moldova még tudott ezekre válaszolni a 84. percben Milinceanu találatával, de egyenlíteni már nem tudtak. Ezzel a győzelemmel a Feröer-szigetek már nem utolsók a csoportban.
Feröer-szigetek – Moldova: 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Olsen (68.), Vatnsdal (72.) ill. Milinceanu (84.)
Sárga lap: – ill. Reabciuk (89.), Posmac (90+2.)
Kiállítás: – ill. –
Az F-csoport jelenlegi állása: