PL: Lukaku és Kovacic voltak a Chelsea hősei – videóval

A Premier League 4. fordulójának szombati játéknapját a Chelsea-Aston Villa összecsapás zárta, a londoniak pedig továbbra is veretlenek a bajnokságban.

(Photo by Craig Mercer/MB Media/Getty Images)

Mozgalmasan kezdődött a mérkőzés, a 10. percben Hudson-Odoi szöglete okozott bonyodalmat az Aston Villa kapuja előtt. A 15. percben megszerezte a vezetést a Chelsea, Lukaku volt eredményes Kovacic előkészítése után (1-0). Az Aston Villa is veszélyeztetett, a 24. percben Watkins lövését blokkolták a londoni védők. A 34. percben Konsa érkezett a kipattanóra, de Mendy védeni tudott. Remekül indította a második félidőt a Chelsea, Kovacic használta ki az ellenfél védelmének megingását (2-0). Az újabb gól megnyugtatta a Chelsea-t, míg az Aston Villa kissé hitehagyottá vált. A 74. percben Konsa fejelhetett, de a labda középre ment, így Mendy könnyen védett. A hajrában próbált szépíteni az Aston Villa, de ez nem jött össze, sőt a 93. percben Lukaku lőtte ki a rövid felsőt, így végül magabiztos sikert aratott a Chelsea (3-0).

Chelsea – Aston Villa 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Lukaku (15., 93.), Kovacic (49.), ill.