Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Magyar Kupa: Már a nyolcadöntőben Derby-t rendeznek

A Sport TV Harmadik Félidő című műsorában kisorsolták a Magyar Kupa párosításait. Lesznek csemegék nem is vitás. Már a nyolcaddöntőben összefut a Fradi és az Újpest, ami a legnagyobb érdeklődéssel várt párharc lesz. Mögötte a Videoton és a Diósgyőr csatái ígérkeznek kiemelendő partinak.

Szeptember 22-e után két hónappal újra összecsapnak a legnagyobb riválisok, ezúttal a magyar Kupában. Akkor a bajnokságban a Ferencváros örülhetett, igaz azóta mindkét együttes formán kívül futballozik. Persze eltérő okok miatt. A zöld-fehérek Adams állapota miatt aggódnak immár két hónapja, míg a lilák keresik önmagukat, és ezen még az edzőváltás sem nagyon tudott lendíteni.

A további párosításokból kiemelkedik a Videoton és Diósgyőr párharca, amely a bajnokságra is hatással lehet. A miskolciak mostanság nem a legszebb arcukat mutatják, de a kupában bármi megeshet, főleg egy oda-visszavágós találkozón.

A többi összecsapáson presztízsmeccsé avanzsálhat a Dunaújváros és a Loki párharc. Az újvárosiaknál játszik ugyanis ez régi DVSC-kedvenc, Böőr Zoltán. Érdekes lesz a két vidéki fellegvár, a Nyíregyháza és a Haladás összecsapása, valamint Siófok – Haladás párharc is.

A párosítás:
Ferencváros – Újpest
Dunaújváros-PASE (NB II.) – DVSC-Teva
Nyíregyháza (NB II.) – Haladás
Siófok (NB II.) – Pápa
Kecskemét – MTK
Videoton – Diósgyőr
Kaposvár – Győri ETO
Honvéd – Pécsi MFC

A találkozókra november 27-én, és december 4-én kerül majd sor.

Gavalovits Sándor