Ifi BL: a Genk kiütéses győzelmet aratott a Chelsea ellen – eredmények

Az U19-es Ifjúsági Liga 2021-2022-es kiírásának playoff-körét a keddi és a szerdai napon játszották le.

A Club Brugge gyorsan kétgólos előnyt szerzett Nusa duplájával, ám még az első félidőben szépített a Midtjylland, majd a másodikban fordítottak is a dánok. A Genk már a 18. percben vezetést szerzett, majd a másodikban tovább növelte előnyét a belga csapat, a Chelsea csak egy tizenegyes-góllal tudott szépíteni, így hatalmas pofonba szaladtak bele a londoniak. A Hajduk Split-Atletico Madrid meccsen nem született gól, az idegek harcát a spanyolok bírták jobban, így ők mentek tovább. A Deportivo La Coruna már a 4. percben vezetett, ám gyorsan válaszolt a Dinamo Kijev. Lopez ismét előnyhöz juttatta a spanyolokat, ám nem sokkal később kiállították. A második játékrészben egyenlítettek az ukránok, akik a büntetőknél jobban koncentráltak, így sikerrel vették az akadályt.

Midtjylland (dán) – Club Brugge (belga) 3-2 (1-2)
Gólszerzők: Andreasen (32.), Simsir (63.), Fraulo (71.), ill. Nusa (3., 15.)

Genk (belga) – Chelsea (angol) 5-1 (1-0)
Diawara (18., 66.), Geusens (57. – tizenegyesből), Abid (77.) Cutillas Carpe (90.), ill. Hall (70. – tizenegyesből)

Hajduk Split (horvát) – Atletico Madrid (spanyol) 0-0 (tizenegyesek után: 2-3)

Deportivo La Coruna (spanyol) – Dinamo Kijev (ukrán) 2-2 (2-1) (tizenegyesek után: 2-3)
Najera (4.), Lopez (26.), ill. Tsarenko (7.), Yatsyk (75.)
Kiállítva: Lopez (37.), ill.