Bundesliga: magabiztos Leipzig-győzelemmel kezdődött a forduló – videóval

A jelenlegi bajnokságban remekül szereplő Köln látogatott az utóbbi időben egyre jobb formát mutató Leipzighoz a Bundesliga 22. fordulójának nyitómeccsén.

(Photo by Jan Woitas/picture alliance via Getty Images)

Kiegyenlített játékkal kezdődött a mérkőzés, a csapatok sok hibával játszottak, így nem tudtak helyzeteket kidolgozni a félidő első felében. A 25. percben megtört a jég, Nkunku szabadrúgásgóljával megszerezte a vezetést a Leipzig (1-0). Ezután inkább a hazaiak játszottak fölényben, ám a támadásaik végébe mindig hiba csúszott. A második játékrész eleje minőségibb futballal kezdődött, az 54. percben Dani Olmo növelte kettőre a lipcseiek előnyét (2-0), majd az 57.-ben Angelino is betalált (3-0). A 67. percben szépíthetett volna a Köln, de Andersson nem talált kaput ziccerben. A 77. percben ismét Andersson került helyzetbe, de mellé fejelt a vendégek játékosa. A hajrára megélénkült a meccs, előbb Ljubicic lőtt mellé, majd Mukiele próbálkozása kerülte el a kaput. A 91. percben szépített a Köln, Lemperle fejelt Gulácsi kapujába egy szöglet után (3-1), ám a Leipzig így is szép győzelmet aratott.

RB Leipzig – Köln 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Nkunku (25.), Olmo (54.), Angelino (57.), ill. Lemperle (91)