NB I: Küzdelmes meccsen remizett az Újpest és a Kisvárda!

Az Újpest és a Kisvárda összecsapásával vette kezdetét a labdarúgó NB I 20. fordulója. A két csapat pár nappal ezelőtt a kupában is megmérkőzött, de ezúttal a gólok elmaradtak.

Pár nappal ezelőtt a kupában csapott össze egymással a két együttes, ami akkor az Újpest 2:1-es győzelmével zárult. Ezen a találkozón viszont nem volt akkora az iram. Kevés lehetőséget hozott a mérkőzés első félideje, a két csapat rengeteg hibával, pontatlan indításokkal és sikertelen cselekkel próbálkozott. Az első komoly helyzet az Újpest alakult ki a 12. percben, amikor Beridze törhetett kapura, de 10 méterről nem találta el Dombó hálóját. A következő nagy lehetőségre egészen a 37. minutumig kellett várni, ekkor Asani cselezte be magát a büntetőterületen belülre, de Banai védeni tudta a megpattanó lövést. Két perccel később viszont megszerezhették volna a vezetést Beridze révén, de a támadó két ziccert is elrontott a kapu torkában. Nem sokkal később egy várdai kontránál Asani tornáztatta meg Banait, aki a második párharcát is megnyerte a támadóval szemben. A második játékrészben még ennél is kevesebb lehetőséget tudtak kidolgozni a csapatok. Az edzők ugyan próbáltak cserékkel frissíteni, de a padról érkező játékosok sem tudták megváltoztatni a játék képét. Végül a második félidő igazán jelentős helyzet nélkül telt el, így a két csapat 1-1 ponttal gazdagodott.

Újpest – Kisvárda 0-0 (0-0)
Helyszín: Szusza Ferenc Stadion Vezette: Berke Balázs
Gólszerzők: -ill.-
Sárga lapok: Croizet (29.), Viana (80.) ill. Leoni (17.), Ötvös (58.), Peteleu (81.)