PL: Mahrez és de Bruyne vezérletével megnyerte a városi derbit a Manchester City! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 28. fordulójának vasárnapi játéknapján manchesteri derbit rendeztek.

(Photo by Simon Stacpoole/Offside/Offside via Getty Images)

Nagyon jól kezdődött a városi rangadó a Manchester City szempontjából, hiszen már az 5. percben előnybe kerültek. A Citynek a védelem szélét sikerült megbontania, majd a beadásra üresen érkezett de Bruyne, aki közelről nem hibázott, 1-0! Nem meglepő módon a vezetés megszerzését követően sem adta át a kezdeményezést a hazai gárda, ennek ellenére a félidő közepén egyenlíteni tudtak a „Vörös Ördögök”. Egy labdaszerzést követően indult meg a United, majd Sancho egy jó cselt meghúzva, szépen eltekerte a labdát a hosszú sarokba, 1-1! Nem sokáig örülhetett az egyenlítésnek a United, 5 perccel később ugyanis már ismét a Citynél volt az előny. Foden lövésénél még nagy bravúrral hárítani tudott de Gea, de a kipattanó a védők közreműködésével de Bruyne elé került, ő pedig közelről nem hibázott, 2-1! A szünet előtt a United spanyol hálóőre még Mahrez lövését védte nagy bravúrral, így maradt az egygólos különbség a nagyszünetre.

A második játékrész első felében a vendégek támadójátékát abszolút megfojtotta a City. Rangnick hiába próbálta meg cserékkel felfrissíteni a csapatát, az újabb gólt a hazaiak szerezték. A 68. percben de Bruyne szögletére a 16-on kívülről Mahrez érkezett, majd gyönyörű mozdulattal a kapuba tekert, ráadásul a lövése Maguire lábán meg is pattant, 3-1! Ez a találat el is döntötte a 3 pont sorsát. A United nem tudott megújulni, a második félidőben konkrétan egyszer sem tesztelték Ederson éberségét. A véghajrában Mahrez is megszerezte a második gólját, ezzel beállítva a végeredményt, 4-1! A City így ismét ellépett 6 pontra a Liverpooltól, a United pedig visszacsúszott az 5, helyre a tabellán.

Manchester City – Manchester United 4-1 (2-1)
Helyszín: Etihad Stadion Vezette: M. Oliver
Gólszerzők: De Bruyne (5., 28.), Mahrez (68., 90+2.)) ill. Sancho (22.)
Sárga lapok:ill. Maguire (63.)
Kiállítás:ill.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Laporte, Stones, Walker – Silva, Rodri, de Bruyne (Gündogan 80.) – Grealish, Foden, Mahrez Vezetőedző: Pep Guardiola

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Telles – McTominay, Fred, Pogba (Rashford 64.) – Elanga (Lingard 64.), Sancho, Fernandes Vezetőedző: Ralf Rangnick